Южненські депутати відвідали Палац творчості, дітей та юнацтва «Мрія», який потребує більшу площу для занять.

Як розповіла голова депутатської комісії з питань соціальної політики, освіти, молоді, спорту та фізичної культури Світлана ВИШНЯ, депутати часто практикують «виїзні» засідання, аби наочно зрозуміти ситуацію. Крім депутатів із комісії Світлани ВИШНІ, до «Мрії» запросили і депутатів з комісії з питань управління комунальною власністю, житлово-комунальним господарством, будівництва та транспорту.

Через квадратуру Палацу вже не вперше дискутують депутати Южненської міськради. Декілька місяців тому «Укртелеком» звільнив приміщення другого поверху, через коридор від якого, розміщується «Мрія». Тож постало питання щодо його майбутнього призначення. Однією з ініціатив було створення там публічної бібліотеки, але обранці її не підтримали.

«На сесії міськради почали виноситись питання від управління культури по створенню молодіжного центру. Адреса – Десанту, 16, за якою знаходиться ПТДЮ «Мрія». Тоді ми побачили, як там займаються діти, і зрозуміли, що це приміщення має належати саме «Мрії». Потім виходить наступне питання: ця ж адреса, але вже не молодіжний центр, а публічна бібліотека. Це вже зацікавленість певних осіб»,— зазначила Світлана ВИШНЯ.

Наразі «Мрію» відвідують 435 дітей на площі 205 квадратних метрів. Серед них ті, хто займається хореографією, вокалом, декоративно-ужитковим мистецтвом, а також науковими дослідженнями, де пишуть роботи для Малої академії наук України. Серед вихованців Палацу, двоє – стипендіати Южненської міської ради.

На території 205 квадратних метрів знаходяться усі приміщення для позашкільних занять. Хореографічний та вокальні класи є прохідними та занадто малими, тож про комфортні умови не йдеться. Деякі вихованці закладу співають стоячи, адже місця на всіх просто не вистачає.

Крім того, приміщення знаходиться у занедбаному стані: відлущується штукатурка, на стінах тріщини.

Минулого року у будівлі були замінені вікна, а також відремонтовано дах.

До того ж депутати відвідали підвальне приміщення. У якості укриття в “Мрії” його не використовують через стан. Натомість вихованці та педагоги ходять до відремонтованого укриття у будинку Десанту, 10.

Директорка закладу Алла ЗЕВІНА розповіла, що вони давно мріяли про приміщення «Укртелекому». Наразі воно не використовується.

«Ці приміщення підійшли б під хореографію, декоративно-ужиткове, вокальні, театральні заняття. До нас ходять дуже багато дітей-ВПО і вони дуже потребують спілкування. І ми планували цю залу використовувати для перегляду фільмів, мультфільмів, якихось цікавих розваг. Тобто створювати заходи, щоб діти трохи почували себе у соціумі»,— розповіла Алла ЗЕВІНА.

Обранці стали перевіряти також і “закриті зони” Палацу. Двері у друге “крило” відчинив депутат Ілля ЮРЧЕНКО. Виявилось, що тут проходять репетиції южненських молодіжних вокальних гуртів, один з них – гурт «Штаб волонтерів» під керівництвом ЮРЧЕНКА

Яким чином він отримав доступ до приміщення, ЮРЧЕНКО не прокоментував. Нагадаємо, що саме цей депутат відстоював питання про створення Молодіжної ради, але його не підтримали.

Щодо ініціативи передачі приміщення під публічну бібліотеку депутат зазначив: за задумом там би мали облаштувати саме медіатеку.

«Медіатека є в Одесі, у бібліотеці Горького, у бібліотеках Львову. Тобто створюється окремий центр для молоді, електронний, де молодь може прийти попрацювати з ноутбуками, може провести семінари, заходи освітнього характеру, неформальні, є зона для дозвілля молоді. Фактично, це як молодіжний центр. Тому ми пропонували передати це «крило» бібліотеці. Та водночас ми розуміли, що «Мрії» не вистачає приміщень, тому ми проговорювали з «Мрією» ідею спільного існування. Тобто про те, що ми б користувались приміщенням у вечірній час, після шостої, а «Мрія» спокійно користувалася б цим приміщенням до шостої години»,— розповів Ілля ЮРЧЕНКО.

Після відвідування закладу, депутати продовжили засідати у залі міської ради, де вирішили віддати приміщення КЗ ПДТЮ «Мрія». Для цього воно має бути закріпеним за Управлінням освіти ЮМР.