Національна комісія зі стандартів державної мови, яка є центральним органом виконавчої влади, опублікувала рекомендації щодо змін назв міст та сіл, що не відповідають стандартам державної мови. У документі, який оприлюднили 22 червня понад 1400 населених пунктів. Деяким з них потрібно обґрунтувати доцільність збереження наявної назви, інші — обовʼязково мають запропонувати нову. Саме до цього переліку потрапило Южне

Як розповіла ФОКУСУ начальниця відділу з питань внутрішньої політики та звʼязків з громадськістю ЮМР Вероніка КЛІМОВА, назва Южного підпадає під закон “Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії”, який набере чинності з 27 липня 2023 року. Починаючи з цього моменту, у міста є шість місяців на те, аби провести роботи з громадськістю та визначитись із новою назвою. 

За словами посадовців, наразі у міській раді йде підготовка робочої групи, яка займатиметься питанням перейменування міста. Очолюватиме робочу групу міський голова Володимир НОВАЦЬКИЙ, також до неї входитимуть його заступники, начальники управлінь, працівники виконкому, представники депутатського корпусу, керівники служб та комунальних закладів. 

Нагадаємо, минулого року Южне відвідала представниця мовного омбудсмена Ярослава ВІТКО-ПРИСЯЖНЮК, яка ще тоді наголосила на тому, що перейменування неминуче. В інтерв’ю комунальному телеканалу Студії “МИГ” начальниця відділу інвестицій та туризму Альона КАМАЛОВА-КУТИНЕЦЬ розповідала, що під час дослідження історії території, на якій розташована громада, комісія звернула увагу на назви Аненталь та Аджалик. Розглядається і славнозвісне Південне. 

У міській раді обіцяють, що процес вибору назви буде прозорим та із залученням громадськості. Через які інструменти відбуватиметься комунікація поки невідомо. Та вже зараз южненцям, які хочуть взяти участь у розв’язання питання перейменування, варто розгорнути активність. Враховуючи чинну модель комунікації міської влади із мешканцями, може статися так, що вони отримають інформацію про перебіг подій тільки зі ЗМІ, а на міському сайті розмістять лише кінцевий варіант і привітання зі святами.