Фокус продовжує серію матеріалів про підготовку шкіл Южненської громади до нового навчального року. Цього разу ми відвідали навчальний заклад у Сичавці. Наразі у Сичавській гімназії функціонує 9 класів — по одному на паралель. У найменшому навчається лише 9 учнів. 38 дітей приїжджають до школи з села Кошари. Цьогоріч усі гімназисти почали навчатись у звичному, очному форматі, в одну зміну.

Влітку навчальний заклад пройшов перепрофілювання і став гімназією, тож відтепер школа навчає дітей лише 1-9 класів. Зміни торкнулись і назви: з цього навчального року школярі навчаються у Комунальному закладі “Сичавська гімназія”. 

Минулого року у школі зробили ремонт укриття, вартістю близько 1 мільйона гривень. У сховищі відремонтували санвузли, встановили систему вентиляції та зробили ремонт. У ньому є декілька кімнат: для школярів та учнів дитячого садочку.

Директорка Сичавської гімназії Олена БУБНОВА розповіла, що площа укриття становить 711 квадратних метрів, тож у ньому комфортно розміщаються усі учні та колектив школи. Під час повітряних тривог до укриття також спускають проєктор з екраном і діти дивляться розвиваючі мультфільми та кіно. Також в укритті є шкільна дошка, тож там діти на лише розважаються, а й продовжують навчання. Крім цього у школі є клас безпеки, там проводяться класні години зі школярами, де дітей навчають правил безпеки.

“Минулого року було доволі складно. Ми навчальний рік починали з того, що у нас 40 дітей навчались у школі, а останні 130 — дистанційно. Після нового року картина кардинально змінилася. Ми й водили батьків в укриття, все їм показували, багато батьків змінили думку. І потім у нас близько 140 дітей ходили до школи, а в онлайн залишилось 35. Діти знають порядок спуску в укриття: звучить потрійний дзвінок, який сповіщає про тривогу, у нас є два виходи зі школи, там буквально метрів 10-20, щоб дійти до входу в укриття”, — розповіла Олена БУБНОВА.

Мешканці Сичавки, під час одного з наших візитів до села, розповідали, що не хочуть віддавати своїх дітей до гімназії через відсутність вчителів з деяких предметів, наприклад хімії. Та директорка школи розповіла, що така ситуація у навчальному закладі була декілька років тому, тоді у гімназії не вистачало чотирьох педагогів, зокрема і з хімії, біології, вчителя початкових класів. Наразі, серед педагогічного колективу, у школі вакантних місць немає. У закладі працюють та навчають дітей 18 вчителів, серед них багато молодих фахівців. Один з педагогів наразі став до лав Збройних сил України.

У школі навчаються десять дітей ВПО. Олена БУБНОВА розповіла, що минулого року їх було четверо і для них навчальний заклад отримав гуманітарну допомогу від Дитячого фонду ООН UNICEF у вигляді двох планшетів та двох хромбуків, їх мали роздати 1 вересня. Цього року до Сичавської гімназії вступили шестеро дітей з двох багатодітних сімей, які також переїхали до Южненської громади з більш небезпечних регіонів України. Тож адміністрація школи вирішили розподілити по ґаджету на родину. Нагадаємо, таку ж допомогу отримали учні Ліцею №1. Ґаджети видаються школярам на період навчального року. 

Для вчителів, які не мають компʼютерного забезпечення міжнародна організація передала два ноутбуки та чотири хромбуки. 

Під час нашого перебування у школі, в їдальні підгодовували обід для школярів-початківців. Олена БУБНОВА зазначила, що учні початкових класів та діти із соціально незахищених категорій харчуються безплатно.

Середня вартість обіду для учнів середньої школи становить близько 38 гривень. Меню складає медична сестра закладу за стандартами, що ввели кухар Євген КЛОПОТЕНКО та Перша леді України Олена ЗЕЛЕНСЬКА, після чого його затверджують у Держспоживслужбі.