Військовий експерт Микола Мельник прокоментував черговий скандал із філологинею Іриною Фаріон, яка розкритикувала російськомовних українських військових і зазначила, що їх не можна назвати українцями. Мельник вважає, що мовного питання у Збройних силах України не існує.

“Кожний говорить тією мовою, яка йому зручна. Всі один одного розуміють, діловодство ведеться, звісно, українською мовою. Під час бою допускається нецензурна лайка будь якою мовою. Хто що знає. Я бачив військовослужбовців, які матюкалися на івриті і тим не менш я розумів, що вони від мене хочуть”, – зазначає Микола Мельник.

Він вважає, що Фаріон підіймає наративи КДБ та працює на внутрішній розкол в Україні.

“Я сподіваюся, що рано чи піздно нею займуться наші правоохоронні органи, – додає експерт. – Збройні сили – це велика багатонаціональная багатоконфесійна родина, і точно не комуністці Фаріон розповідати нам, якою мовою говорити”.

Нагадаємо,  Микола Мельник – експерт аналітичної групи «Левіафан», який з перших днів війни добровольцем пішов на фронт. Кілька місяців тому Микола отримав тяжке поранення – він втратив ногу.
Та мужній воїн не зламався. Тепер Микола є одним з ведучих аналітиків проєкту Front 18. Це медіа-проєкт, створений для протидії інформаційним атакам у війні. Крім того це проєкт, в якому говорять правду без прикрас.