У Южненській міськраді відбулось чергове засідання виконавчого комітету.

У відкритому режимі члени виконкому розглянули 40 питань. Левова частка стосувалась внесення змін та доповнень до програм різних направлень. Зокрема, у Южненській громаді планують створити «соціальні автобуси».

Нагадаємо, робоча група, яка працювала над розробкою проєкту визначила чотири маршрути:
Южне – МІЗ
Южне – Кошари
Южне – Сичавка
Южне – Нові Білярі (через село Булдинка)

Начальниця управління економіки Наталя ГНЄУШЕВА озвучила, що автобуси працюватимуть лише у робочі дні, тричі на день. Вартість року роботи автобусів складатиме 5 мільйонів 400 тисяч гривень.

«З початком повномасштабного вторгнення великі підприємства южненської громади, такі як ДП МТП «Південний», Одеський припортовий завод, термінал «Бориваж» повністю або частково призупинили свою роботу. Працівникам призупинили виплачування заробітної плати, багато мешканців громади втратили джерело доходу. Тому на даний час є очевидним необхідність розвитку саме соціального транспорту»,— озвучила Наталя ГНЄУШЕВА.

Планується, що соціальний автобус запрацює з початку наступного року.

Також виконавчий комітет затвердив підвищення тарифу на оренду приміщення для підприємців на Южненському комунальному ринку.

Нагадаємо, це питання було винесено на попереднє засідання, та через невдоволення місцевих підприємців, які звернулись із цим питанням до секретарки міськради Оксани ВОРОТНІКОВОЇ, його вирішили перенести. За цей час комунальники мали надати орендаторами усю калькуляцію та пояснення щодо зміни тарифу.

У документах із новим тарифом, який затвердили члени виконавчого комітету, підвищення становить близько 12 гривень. ума за квадратний метр становила понад 45 гривень, відтепер вона збільшилась до 57 гривень.

Раніше директор КП «Южненський комунальний ринок» Анатолій ГЕОРГІЄВ розповів, що підвищення тарифу на 12 гривень зумовлене тим, що підприємство знову має сплачувати ПДВ, яке «ставили на паузу» влітку 2022 року. Тобто довоєнна вартість у 55 гривень була зменшена до 45 гривень за квадратний метр. 1 серпня сплату ПДВ повернули. У звʼязку з дорожчанням вартості послуг на електроенергію та інші витрати, підприємство додало до тарифу ще 2 гривні. 

Як озвучив Анатолій ГЕОРГІЄВ, усі питання із підприємцями на ринку вирішено.

Крім підвищення тарифу на оренду на КП «Южненський комунальний ринок», у громаді також підвищують тарифи на вивезення сміття.

Директор КП «Южтранс» Володимир СУХАНОВ пояснив, що зростання тарифу повʼязаний із підвищенням цін на інші складові: паливо, обслуговування спецтранспорту, заробітні плати працівників, послуги сторонніх компаній. 

Сума оплати збільшиться на 22,3%. Тож, стара ціна становить 27,75 гривні, нова – 33 гривні 99 копійок. Загалом, вона збільшилась на 6 гривень 24 копійки.

Детальніше про це: У Южному хочуть підвищити тариф на вивіз сміття: яка нова вартість послуги та з чим пов’язані зміни.

Більшість питань ще мають затвердити депутати на сесії міської ради, яка відбудеться у четвер, 26 жовтня.