Після широкого суспільного обговорення та петиції в «Укрзалізниці» озвучили, що створять спеціальні жіночі купе.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив Олександр Шевченко — керівник з комунікацій та маркетингу пасажирського напрямку «Укрзалізниці».

До таких жіночих купе допускатимуть жінок, трансжінок, мам із дітьми до 6 років будь-якої статі. Але «цей діалог ще відкритий», зазначив Шевченко.

Наразі точно не відомо, на яких маршрутах запрацюють жіночі купе, але це будуть маршрути далекого сполучення. В “УЗ” наголошують наразі такі міри вводяться на декілька місяців у форматі експерименту. Чи перетвориться він на постійну практику буде залежати від попиту та відгуків пасажирів.

Купити квиток до жіночого купе можна буде через застосунок «Укрзалізниці». Ця функція буде доступна в одному з його наступних оновлень. Доплачувати за жіноче купе не буде треба.  

Олександр Шевченко також озвучив, що послугу вже робили спробу запроваджувати у 2020-му році, але вона не мала попит через те, що була доступна виключно в касах.

Нагадаємо, протягом декількох тижнів у соцмережах не стихали бурхливі дискусії стосовно домагань до жінок у потягах та пропозиції створення спеціальних жіночих купе. На сайті уряду навіть зареєстрували петицію про створення окремих вагонів для жінок та чоловіків.

Фото: Facebook “Укрзалізниці”.