Польща готова сприяти Україні в поверненні чоловіків призовного віку, щоб вони могли допомогти своїй країні у війні проти росії.

Таку заяву зробив міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш на фоні рішення Києва про припинення видачі закордонних паспортів чоловікам призовного віку за межами України.

“Я думаю, що багато поляків обурюються, коли бачать молодих українських хлопців у готелях і кафе, і чують, скільки зусиль ми повинні докласти, щоб допомогти Україні”, – заявив Косіняк-Камиш.

При цьому він не уточнив, як саме Польща може допомогти, зазначивши лише, що “будь-яка підтримка можлива”.

Наголошується, що мова йде про тих, хто може втратити право на перебування в Польщі після закінчення терміну дії їхніх паспортів.

В свою чергу в уряді Німеччини ще у січні заявили, що не змушуватимуть українських чоловіків повертатися до України проти їхньої волі для проходження військової служби.

Тоді федеральний міністр юстиції Марко Бушманн казав, що проблеми України з мобілізацією солдатів не матимуть практичних наслідків для українців, які проживають у Німеччині.

“Не буде такого, щоб ми змушували людей проходити строкову чи військову службу проти їхньої волі”, — заявив міністр.

При цьому офіційних коментарів від Німеччини, що вони робитимуть з тими чоловіками, у котрих закінчиться строк дії закордонного паспорту, поки не надходило.