Поки все місто у дискусії стосовно нової назви Южного, там, куди пересічному южненцю — зась [ред.: у міській раді введено картковий прохід] відбувається узурпування влади. Здавалося б, війна має об’єднати усі політичні сили, натомість в апараті ЮМР чималі  зусилля кинуті на повалення демократії та встановлення свого “режиму”. І вже у хід йдуть брудні маніпуляції у дусі “совєтських бюрократів”: погрози, звільнення та всебічне “покривання своїх”. 

Депутати Южненської міської ради оголосили про перехід у повну опозицію до очільника громади Володимира НОВАЦЬКОГО. Таке рішення озвучили на засіданні сесії ЮМР 13 липня голови фракцій “Європейська Солідарність” Максим КУШНІР, “Слуга народу” Олександр ДІДЕНКО, ВО “Батьківщина” Єгор СМИРНОВ та очільник депутатської групи “За мир і незалежність” Олександр ГРЕЧКІН. Свою заяву депутати мотивували тиском з боку міського голови Володимира НОВАЦЬКОГО. 

Депутати ДІДЕНКО і КУШНІР та секретарка ради Оксана ВОРОТНІКОВА розмістили на своїх сторінках відеозвернення. У них подробиці: якщо депутати відмовляються голосувати за питання, які особисто лобіює міський голова – до них застосовуються санкції.

“На мене на моїх колег з фракції здійснюється тиск. А саме підкуп підрядними роботами, підкуп посадами, залякування через звільнення з робочих місць. Це вже відбувається більше пів року. Цим всім займаються міський голова та його підлеглі. Вони пропонують колегам-депутатам на засіданнях міської ради проголосувати та підтримати ті або інші питання, в яких вони зацікавлені. Ми готові піти у повну опозицію до мера і не голосувати на сесіях. Якщо надалі Южненська міська рада та апарат будуть працювати прозоро, то ми готові працювати. Це вже накипіло за останні роки одне й те ж саме. Така неправильна робота апарату негативно впливає на нашу громаду і її мешканців. Ми будем з цим боротися”, – зазначив Олександр ДІДЕНКО. 

Оксана ВОРОТНІКОВА розповіла, що мова йде про непомітні для ока пересічного мешканця питання, але важливі в межах усієї громади, адже на них виділяються великі суми з бюджету.

“З боку посадовців йшла робота з шантажування депутатів, підкупу депутатів, впливу на рішення депутатів через керівників підприємств, на яких депутати працюють, пропозицію посад, пропозиції підрядів. Таку спробу ви бачили, коли мер виніс проєкт рішення по моєму переобранню. Тоді не вийшло, але спроби і робота продовжуються. На сесії виносяться деякі проєкти, які не відповідають інтересам жителів і громади. Наприклад, питання стосовно проспекту, землі яхт марини, оренда “Еллади” та порушення орендарем договору оренди, розподіл житла та багато інших”, – йдеться в зверненні ВОРОТНІКОВОЇ. 


Перехід в опозицію – вимушена міра, каже Максим КУШНІР. Вона передбачає бойкот усіх рішень, які виносяться на сесію міським головою. Депутат не має на меті зривати роботу або ігнорувати проблеми, пов’язані з життєдіяльністю громади. А хоче повернення здорової атмосфери в корпус без погроз, маніпуляцій та адмінтиску. Під час засідання 13 липня очільник фракції «Європейської Солідарності» оголосив, що не планує голосувати, втім постійно робив виключення, зважаючи важливість низки питань саме для громади. 

“Ми завжди знаходили спільну мову і приходили до консенсусу, в робочих питаннях. Я говорю за свою фракцію, але інші депутати повною мірою відчувають теж саме. На когось впливають через адміністративний ресурс на роботі. Були особисті зустрічі міського голови з керівником великого підприємства і домовленість в тому, що його керівник буде сприяти в залякувані працівників, які є депутатами нашої міської ради. Це залякування полягає в тому, що їм погрожували звільненням чи звільненням їх близьких родичів”, – прокоментував КУШНІР.

Представники ЄС наголошують, що ситуація загострюється, коли хтось із обранців починає займати активну громадську позицію: “У нас була така ситуація, коли ми активно займалися волонтерством та допомагали сім’ям військовослужбовців. З боку міської влади була спроба ініціювати реєстрацію кримінального провадження по нашій волонтерській діяльності”.

Дуже зручною на такий випадок є розстановка в апараті: заступник Южненського міського голови та керуючий справами міськвиконкому – колишні прокурори.

Володимир НОВАЦЬКИЙ усі обвинувачення заперечує: “Я навіть собі уявити не можу, який адміністративний тиск я проявив. Де, з ким, кого, я? Я не знаю. Як вони говорять “сімʼям я погрожував”. Яким я сімʼям погрожував? Я ні з ким навіть не спілкувався”.