Покарання для водіїв за ненадання переваги в русі транспортним засобам, які мають на це право, планують посилити в Україні.

Відповідний проект внесли до Верховної Ради. В документі пропонується підняти штраф для тих водіїв, що не пропустили автомобілі аварійно-рятувальних служб, швидкої допомоги, пожежної охорони, поліції, що рухаються з увімкненими спеціальними світловими або звуковими сигналами.

Якщо зараз за таке порушення доводиться платити 680 гривень, то автори проекту пропонують стягувати від 1700 до 2500 тисяч гривень та позбавляти прав на строк від шести місяців до року.

Аналогічне покарання хочуть ввести за ненадання переваги маршрутним транспортним засобам, що задіяні для перевезення груп дітей, у тому числі порушення правил руху і зупинки на смузі для маршрутних транспортних засобів, і порушення правил зупинки, що створюють перешкоди дорожньому руху або загрозу безпеці.

Ці ж порушення, що спричинили або могли спричинити створення загрози життю та/або здоров’ю, планують карати штрафом від 3400 до 5100 гривень та позбавленням водійських прав на строк від п’яти до десяти років.

Автори документу вважають, що ці зміни сприятимуть вдосконаленню системи екстреної медичної допомоги, яка передбачає прибуття машини протягом 10 хвилин після виклику в місті та 20 – поза містом.

Так само це допоможе вирішити питання своєчасного прибуття транспортних засобів аварійно-рятувальних служб, а саме машин пожежної охорони та поліції.