Православна церква України з 1 вересня 2023 року переходить на новоюліанський календар для нерухомих свят. Таке рішення ухвалили 24 травня на Архієрейському Соборі у Трапезному храмі Києво-Печерської лаври, повідомляє ПЦУ.

Отже, ПЦУ відзначатиме Різдво 25 грудня, а не 7 січня. Покрову – 1 жовтня, Водохреще – 6 січня, а День Святого Миколая – 6 грудня. Також зазначено, що за парафіями та монастирями, які цього бажають, все-таки залишається право використовувати старий календар.

Святкування рухомого Великодня і прив’язаних до нього подій залишиться без змін. Трійцю святкуватимуть на 50-й день після Великодня.

Формально перехід ще має затвердити помісний собор церкви 27 липня 2023 року за участі мирян. Однак, як розповів BBC предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, питання вже вирішене і перехід відбудеться.

“Питання календарної реформи давно дискутується і в суспільстві, і в Церкві. І ми бачимо, що з року в рік все більшим стає число прихильників переходу на оновлений, сучасний календар, яким вже давно користуються більшість Помісних Православних Церков.

З новою силою це питання постало внаслідок російської агресії. Нині юліанський календар сприймається як пов’язаний з російською церковною культурою… Тож прагнення збереження і утвердження своєї, української, духовної ідентичності, захист від агресії “русского міра”, вимагають від нас назрілого рішення – долучитися до більшості Помісних Православних Церков і запровадити у вжиток новоюліанський календар”– зазначено на сторінці ПЦУ у Facebook.

Різниця між старим Юліанським і новим Григоріанським календарем складає 13 днів.

Фото: BBC Україна.