Контррозвідка та слідчі СБУ зірвали плани фсб із ліквідації Президента України та інших представників вищого військово-політичного керівництва держави.

До складу мережі входили двоє полковників Управління державної охорони, які зливали секретну інформацію рф.

Агенти шукали виконавців злочину серед військових, наближених до охорони президента, котрі б могли взяти його в заручники, а потім вбити.

Окрім Зеленського нейтралізувати хотіли також керівника СБУ Василя Малюка, очільника ГУР Кирила Буданова та інших високопосадовців.

Буданова збирались вбити перед Великоднем. План був такий – агент мав стежити за його переміщеннями та передавати координати, щоб ворог міг нанести ракетний удар по будинку, де буде очільник ГУР. Після цього дронами планувалося добити людей, які також перебували в будівлі.

Озброєння для агента забезпечив полковник УДО, який особисто привіз до Києва FPV-дрони, заряди до РПГ-7, а також протипіхотні міни МОН-90.

Василь Малюк заявив, що про операцію СБУ по нейтралізації мережі знало обмежене коло осіб.

“Теракт, який мав стати подарунком путіну до інаугурації, насправді став провалом російської спецслужби”, – підкреслив голова СБУ.

За організацію теракту відповідали представники фсб: Максим Мішустін, Дмитро Перлін та Олексій Корнєв, котрі вербували зрадників ще до початку повномасштабного вторгнення.

Ворожим агентам повідомили про підозру за ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) та ⁠ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 258 (готування до терористичного акту). Їм загрожує довічне.

Підозрюваним обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.