Президент росії Володимир Путін почав підготовку до військової агресії проти Північноатлантичного Альянсу.

Про це пише “Уніан” із посиланням на висновки Інституту вивчення війни (ISW), зроблені після того, як Путін  підписав два укази, які офіційно відновлюють Московський та Ленінградський військові округи. Раніше ці округибули часткою Західного військового округу (ЗВО)

Аналітики ISW вважають, що цей указ є ознакою підготовки до можливої майбутньої широкомасштабної війни рф проти країн НАТО у довгостроковій перспективі.

За словами аналітиків, раніше ЗВО охоплював російський кордон з Україною, Білоруссю та країнами Балтії. Тепер ЛВО буде проходити вздовж північно-східного кордону НАТО, а МВО — вздовж північно-східної частини України та Польщі. Це дасть змогу Москві одночасно “зайняти позицію” проти НАТО і спростити командування та управління військовими діями в Україні.

Зазначимо, що ряд європейських політиків і військових виступили із заявами про необхідність підготовки до можливої війни з росією.

Так, у понеділок президент Франції Макрон заявив журналістам, що на зустрічі із іншими західними лідерами він обговорював гіпотетичну можливість відправки західних військ в Україну. При цьому французький президент уточнив, що ідея не отримала “консенсусу”, проте “нічого не можна виключати”.

Наступного дня лідери декількох країн Європи виступили з уточненнями, запереченнями та спростуваннями – ніхто не планує відправляти свої армії на допомогу українцям. Зокрема такі заяви зробили у Чехії, Іспанії, Польщі, Італії, Німеччині, Угорщині, Австрії та інших країнах.

У свою чергу міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс зазначив, що ідея про відправку західних армій на допомогу ЗСУ варта уваги, адже в Україні вирішується майбутнє Європи.