Близько двох місяців триває будівництво бювета біля храму Святих Петра і Павла УГКЦ. Настоятель храму отець Василь КОЛОДЧИН розповів, що після початку аварійних вимкнень світла та водопостачання представники храму замислилися, як можна допомогти мешканцям закрити базові, не лише духовні потреби. 

“Ми постійно думаємо про людей, особливо під час війни. Ми не тільки спасаємо душі, але й допомагаємо їхнім тілам. Від початку війни храм став, фактично, як хаб з розподілу благодійної допомоги. Ми також відкрили дитячий простір, щоб діткам якось помʼякшувати ті травми війни, що вони мали змогу спілкуватися, щоб зменшити напругу і в сімʼях, і в батьків з дітьми.”, — зазначив отець Василь.

Також у церкві вирішили створити додаткове незалежне джерело питної води. Представники храму звернулися до організації, яка шукає поклади питної води, її виявили на глибині 100 метрів. Пізніше церква звернулася до міжнародної організації “Оксфам”, яка і допомогла у придбанні необхідного обладнання та наймі підрядника для буріння свердловини та будівництва споруди бювета. Також грошову допомогу надали і парафіяни. 

Вода з бювета буде додатково доочищуватись. І стане безплатно доступною для усіх мешканців, пізніше планують встановити графік. Відкритою для людей буде передня частина будівлі, туди виведуть два крани з водою. Більша споруда стане технічним приміщенням, де стоятимуть фільтри та інше приладдя для очистки води.

Завершити будівництво планують до кінця вересня.