У День захисту дітей в Южному провели рок-фестиваль. В рамках фестивалю усі охочі могли відвідати майстер-класи з гри на гітарі та барабанах, виготовлення значків, а також рок-концерт за участі южненських груп, соліста одеського гурту «Друже Музико» та музиканта – сюрприза.

Захід провели на головній сцені палацу культури «Дружба». Попри це, зала повною не була, адже укриття закладу може вмістити лише 250 осіб. Тож присутні волонтери пильнували, аби заповненими були не більше 7 перших рядів глядацької зали.

Організаторами заходу став рок гурт «we’re a mess». Гурт складається з Южненських школярів. Цьогоріч вони стали учасниками другої хвилі програми «Upshift», вигравши грант сумою 120 тисяч гривень на організацію рок-фестивалю.

«До фестивалю готувались протягом чотирьох місяців. Шукали волонтерів, приміщення, збирали гурти, проводили безліч репетицій. Зараз, після завершення концерту, емоції просто неймовірні. Глядачі чудові, живі, можна сказати»,— поділився Максим, лідер гурту «we’re a mess».

Окрім южненських гуртів до Южного завітав музикант-сюрприз. Ним став волонтер Саша, з Шотландії. Хлопець зіграв на волинці у дуеті з барабанщиком, таким чином зробивши рок-версію мелодії.

«Волинка це національний інструмент у Шотландії. Дуже багато людей грають на ньому. Раніше я грав у гурті, але з цим інструментом є проблема в тому, що він не дуже гарно звучить з іншими інструментами. Це був великий оркестр з 20 музикантів, які грали на волинці, пʼяти музикантів, які грали на маленьких барабанах, також духовики та інші. Це було більше схоже на військовий оркестр. Волинка більше використовується саме на процесіях вулицями, зараз часто її можна почути на британських парадах»,— каже Саша.

Як розповів шотландець , в Україні він вже втретє. Разом із іншими волонтерами благодійної організації «Siobhans Trust», які виготовляють піцу. Саша розповідає, ідеєю цього волонтерського проєкту є те, що куди б не пішла українська армія – всюди є піца.

“Make pizza, not war” -, закликає волонтер.

Також до Южного завітав Заслужений вчитель України, лідер гурту «Друже Музико» Максим ТРУБНІКОВ.

Як зазначає музикант, з огляду на свою професію, не міг не долучитись до заходу до Дня захисту дітей. Заспівав пан Максим сольно. Його колеги-музиканти з гурту наразі захищають Україну у лавах Збройних Сил.

«Мені сподобалась авдиторія: дуже жива, жвава, молодіжна. В першу чергу усі наші діяння направлені саме на них [ред.: молодь]. Майбутнє України – це наша молодь. Від того які знання, які навичка ми передамо їм, який шлях продемонструємо і як дамо надалі розвиватись, залежатиме наше спільне майбутнє»,— сказав Максим ТРУБНІКОВ.

Завершився захід спільним виходом усіх музикантів. Пізніше охочі змогли з ними сфотографуватись біля фото-зони.

Програма UPSHIFT в Одеській області реалізується ГО “Потрібні тут” за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).