Цього тижня в Южному було відновлено ремонті роботи дороги за Палацом культури “Дружба”. Відповідно договору їх мають завершити до 20 серпня. На це з міського бюджету витратять 3 мільйони 311 тисяч гривень. Роботи виконує підрядна компанія ТОВ “ПРОГРЕСДОРБУД”. 

Наразі проходить етап заміни старого бетонного покриття на неофіційний символ Южного — тротуарну плитку. Також було виконано розширення проїжджої частини на півтора метра. Наступним етапом стане укладання плитки по всій ділянці дороги. 

Ремонті роботи цього обʼєкту були розпочаті ще у жовтні 2021 року. Перший тендер виграла компанія ТОВ “ЮГ СТРОЙ КОМПАНІ”. На той момент, як стверджує заступник начальника Управління капбудівництва Олександр ПАВЛЕНКО, було розуміння, що підрядник встигне виконати роботи до кінця року. Але так не сталося. Причиною називають пандемію коронавірусу. Договір було подовжено, але через повномасштабне вторгнення і відсутність фінансування його було розірвано. Перший підрядник встиг виконати демонтаж старого бетонного покриття та покриття плиткою від памʼятника Захисникам Вітчизни до багатоповерхівки по проспекту Григорівського десанту, 19. 

Через нерозуміння процедури та заборону витрачати бюджетні кошти на капітальні ремонти, роботи було заморожено.

Ми розпочали процес завершення цих робіт ще у 2022 році. Але на той момент пункт про виконання робіт з капітального ремонту або реконструкції доріг загального призначення звучав так: “За узгодження з обласною військовою адміністрацією”. Спочатку ми отримали згоду районної адміністрації, а після того неодноразово звертались до Одеської обласної військової адміністрації, але дуже довго чекали на відповідь. І лише з третього разу ми отримали узгодження щодо виконання робіт. Після цього, у жовтні-листопаді, ми почали коригувати документацію і зараз почали роботи”, – розповів Олександр ПАВЛЕНКО.

Коли кореспондентка ФОКУС перебувала на обʼєкті, будівельники розповіли, що під час виконання робіт заважають пішоходи та водії. Адже замість того, аби пройти по старій плитці, що знаходиться кількома метрами ліворуч, пішоходи намагаються скоротити відстань поруч із будівельниками. Також, попри дорожні знаки, що вказують на ремонт дороги, водії за звичкою, яка з’явилася за півтора року відсутнього ремонту, намагаються проїхати по ній. 

“Ми облаштували майданчик та поставили попереджувальні знаки про аварійну ділянку та ремонтні роботи, але нашим людям байдуже. Наприклад, це перехрестя біля “Ділону” буде завершено протягом тижня. Насправді для пішоходів немає ніяких незручностей, адже за кілька метрів вже є готові стежки. Так це ускладнює рух, робить його довшим. Але це питання 3-5 хвилин. Так, для водіїв є певні незручності, та роботи будуть завершені та після цього можна буде безпечно пересуватися і пішоходам, і водіям транспортних засобів”, – висловився на наше питання про облаштування додаткових зон для пішоходів Олександр ПАВЛЕНКО.