Ремонт укриття у Ліцеї №1 в Южному вийшов на фінальний етап. 31 травня Южненський міський голова Володимир Новацький, його заступники Дмитро Любівий та Олена Баранецька і начальник управління капітального будівництва Геннадій Мартинов провели оглядини ходу робіт разом із директоркою Ліцею № 1 Ольгою Книшук та директором підрядної організації Михайлом Куриком.

Ремонт укриття на базі школи триває близько пів року. Як зауважив Волоимир Новацький, роботи вже на завершальному етапі, на черзі закупка меблів. Міський голова впевнений, що з 1 вересня учні Ліцею №1 матимуть можливість навчатись повноцінно. Та, на жаль, формат занять у дві зміни продовжиться, адже укриття розраховано на не більше, ніж 600 місць, у той час, коли у школі навчається близько 1070 учнів.

У закладі є ще одне укриття, воно розташоване в іншому крилі будівлі, та воно має неналежний стан. Наразі розглядається варіант провести ремонтні роботи й там, але надати його у користування Ліцею ім. Чорновола, через те, що у будівлі цього закладу зовсім відсутні підвальні приміщення, тож учні проводили повітряні тривоги в укриттях сусідніх будинків. 

Вартість проєкту складає близько 12 мільйонів гривень. Начальник Управління капітального будівництва Геннадій Мартинов розповів, що вже профінансовано роботи на 6 мільйонів. Частину з них підрядник виконав наперед. 

Начальник управління капітального будівництва Геннадій Мартинов

Було виконано ряд ремонтних робіт: вручну було винесено близько 700 кубів ґрунту, зроблено фундамент задля заглиблення більш ніж на метр, зроблено бетонні стіні, також новий вихід, що має бути за стандартами укриттів. У нас є невелика затримка, адже вентиляційне обладнання йде з Харкова. Постачальник  обладнання перетелефонував і сказав, що у зв’язку з обстрілами Харкова обладнання буде, але із затримкою. Вони зобовʼязались, що 10 червня його відправлять сюди. Хоча повинні були відправити 15 травня” – розповів начальник УКБ Геннадій Мартинов.

Також у приміщені були перенесені інженерні мережі і перероблені системи опалення, водопостачання і каналізації.

“У нас передбачено три насоси [для відкачування води]: перший –  на одному з виходів, це передбачено на випадок, коли дощ задуває по сходах, цю воду буде відкачано на зовні. Також у нас є насос аварійний, де є баки запасу води, він із додатковою очисткою. Це питна вода, задля того, щоб діти, які знаходяться в укритті отримували чисту, вже очищену воду із запасом. Також у нас передбачено каналізаційний насос, котрий буде перекачувати каналізацію у загальну каналізацію міста”, – Геннадій Мартинов.

Усі ремонтні та підготовчі роботи в шкільному укритті мають бути завершені до початку нового навчального року.