Двох військовослужбовців, які допомагали переховуватися підозрюваним у розстрілі поліцейських на Вінниччині, викрили співробітники Державного бюро розслідувань.

Виявилося, що один із них також самовільно залишив військову частину на Одещині. Його вже затримали.

Як повідомили у пресслужбі ДБР, Віталій та Валерій Василаке після скоєння злочину, вирішили втекти за кордон і попросили знайомих військових про допомогу. Хоча вже було відомо, у чому їх підозрюють, ті все одно погодилися.

Один затриманий передав втікачам авто для виїзду, а інший — поїхав забрати закордонні паспорти та мобільний телефон, які віддав нападникам.

Одного з пособників втечі правоохоронці затримали 24 квітня. Йому повідомили про підозру за ч.1 ст. 396 КК України. Іншого поки що розшукують.

За інформацією ЗМІ, в домі, де проживали батько та син на Вінничині, правоохоронці знайшли багато зброї та боєприпасів.

Нагадаємо, напад на поліцейських стався 20 квітня приблизно о другій годині ночі. Патрульні зупинили автомобіль, у якому перебували двоє чоловіків, для первірки.

Після того, як вони попросили відкрити ящики, що знаходилися в багажнику, 26-річий Віталій Василаке почав стріляти. Один з поліцейських загинув на місці, інший отримав поранення.

Зловмисники втекли. Нападниками виявилися військовослужбовці однієї з військових частин Сухопутних військ: капітан Віталій Василаке, який служив у 58 окремому радіотехнічному батальйоні (дислокується на Одещині), і його батько 51-річний Валерій Василаке.

Вдень 21 квітня підозрюваних затримали, а наступного дня суд відправив їх під варту без права виходу під заставу. Під час засідання Валерій заявив, що вогонь відкрив його син, бо подумав, що поліцейські вистрелили в батька. 26-річний військовий підтвердив це.