Не дзеркальним туалетом єдиним! Посадовці мерії Южного зуміли знайти іншу золоту жилу, а точніше “Золоту рибку”.

Так, минулого тижня у дитячому садку з відповідною назвою, що на вулиці Будівельників, 5, проходили слідчі дії.

Як стало відомо «Фокусу», обшуки відбувалися у рамках відкритого кримінального провадження проти чиновників Управління капітального будівництва Южненської міської ради.

Справа відкрита ще у грудні минулого року за ч.2 ст.364 КК України – Зловживання владою чи службовим становищем.

«Під час досудового розслідування встановлено, що 26.12.2022 до Доброславської окружної прокуратури надійшли матеріали УСБУ в Одеській області про те, що посадові особи однієї з територіальних громад, розташованої на території юрисдикції окружної прокуратури, починаючи з жовтня 2022 року по теперішній час, зловживаючи службовим становищем, використовують схему вимагання неправомірної вигоди за підписання договорів на капітальні та поточні ремонти житла», – йдеться у ухвалі суду від 9 жовтня.

Посадовці заплатили майже 2 мільйони гривен за ремонт ясел-садка. Станом на 27 грудня 2022 року чиновники повністю сплатили зазначені кошти.

Контракт дістався ФОП Михайлу Курику. Судячи з інформації у системі Prozorro, це постійний учасник та постійний переможець тендерів на ремонти, які замовляє управління капітального будівництва Южненської міськради.

Аналізуючи цю справу у системі Prozorro, ми зʼясували, що тендер на подібні роботи вже проводився роком раніше: сумма – 2,7 мільйонів гривен. Згідно із документацією, договір був розірваний за згодою сторін, але підрядник встиг виконати робіт на 1,023 млн. грн та отримати ці гроші.

Переможець тендеру у 2022 році – Фізична особа-підприємець Курик Михайло Дмитрович. Роком раніше управління капбудівництва довірило ремонт іншій фірмі – ТОВ «Южфасад».

Але проста перевірка доводить, що власником є та ж сама людина – Михайло Курик.

Як зазначає портал “Антикорупційний вимір”, слідчі виявили факти того, що посадовці з Южного передчасно оплачували цьому ФОП роботи, а отже й підписували йому акти, в яких було зазначено неправдиву інформацію про виконання тих чи інших робіт.

Загалом ця фірма отримала від підлеглих Новацього девʼять контрактів на майже 50 мільйонів гривень.
Зазначається, що ТОВ “Южфасад” засвітилась одразу в кількох корупційних справах. Перша стосується службового підроблення під час утеплення фасадів навчальних закладів в Южному. Друга – про привласнення бюджетних грошей на ремонтах в Южному низкою компаній та ФОПів.

Перевіряли «Южфасад» Курика також і через ознаки того, що у 2019-2022 роках фірма могла бути причетною до відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму.

До речі, у червні цього року Курику довірили ремонт ще одного дитячого садка в Южному. Цей постійний “друг дітей” виявився єдиним учасником та відповідно переможцем тендеру. Але це вже зовсім інша історія.