СБУ затримала в Одесі зрадника, який хотів балотуватися до Верховної Ради України, щоб шпигувати для фсб.

Як повідомили у преслужбі відомства, агент збирав розвіддані та готував диверсії на території регіону. Останній місяць фігурант активно займався «розкруткою» власного образу як потенційного кандидата у народні депутати України.

Для цього він вступив до місцевої громадської організації, яка займається питаннями екології, а також розмістив свою політичну рекламу на декількох пасажирських автобусах, що курсують містом.

За матеріалами слідства, гроші на обидва «проєкти» були виділені російською спецслужбою. Окремо він також запросив для себе винагороду у 5,5 тис. американських доларів щомісяця.

Також  задокументовано, що російський агент намагався виявити локації ППО та засобів берегової оборони міста, у тому числі протикорабельних комплексів ЗСУ.

Співробітники СБУ затримали фігуранта «на гарячому» під час виконання ним дорозвідки місцевості поблизу одного з українських об’єктів.

За даними слідства, затриманим є місцевий житель, якого російська спецслужба дистанційно завербувала у жовтні цього року. Тоді ж отримав оперативний псевдонім «Мазепа».

Він написав заяву на вступ до кремлівської партії «єдина росія» і у разі захоплення регіону сподівався увійти до керівної ланки окупаційної адміністрації рф.

За даними ЗМІ, річь про одесита  Євгена  Доленко. Ще недавно фігурант працював флористом і вів присвячений цьому телеграм-канал.

Одако потім вирішив різко змінити свої пріоритети і почав будувати політичну кар’єру — вступив в одну з екозахисних організацій, розмістив на кількох маршрутках свою рекламу і позиціонував себе, як кандидата на майбутніх парламентських виборах. Фігурант домовився з фсб про фінансування його передвиборчої компанії. Також у разі окупації він хотів стати «главою Одеської республіки» і очолити регіональне відділення партії «Единая Россия».

На момент затримання чоловік встиг «заробити» лише 1300 доларів. Агента спіймали, коли він фотографував об’єкт енергоінфраструктури.