Головна загроза деких Telegram-каналів – це анонімність їхніх власників та відсутність будь-якої відповідальності за розповсюдження неперевіреної, сфальшованої і свідомо маніпулятивної інформації.

Про це заявив секретар РНБО Олексій Данілов на своїй сторінці Фейсбук.

Головна вимога до діяльності Telegram-каналів, це деанонімізація діяльності і дотримання в їх роботі загальноприйнятих журналістських стандартів. Профілактика загрози – медіаграмотність і постійна робота з виявлення і викриття фактів дезінформації та маніпуляцій.

За його словами, Кремль перший почав використовувати сітки Telegram-каналів для маніпуляції громадською думкою та розповсюдження фейків – у 2019 році росіяни створили в Україні політичні канали, які адмініструються 85 головним центром спеціальної служби російської розвідки.

«З врахуванням цих особливостей, російський режим широко використовує Telegram-майданчики з метою спроб дестабілізації українського суспільства», — написав він у Facebook.

Саме через ці канали нам розповідають про “зрив мобілізації”, “провал контрнаступу”, “зраду союзників”, “втому Заходу” і як висновок – “необхідність поступок і переговорів”.

Готуючись до нападу 24 лютого 2022 року, російські спецслужби створили мережу “троянських коней”, які ретельно маскуються під українські канали, мають патріотичні назви, продукуючи отруйний інформаційний контент.