фото:REUTERS

Мобілізація, яку президент оголосив ще 24 лютого минулого року, продовжується, і зараз військові “беруть собі стільки [ред: мобілізованих], скільки потрібно”. Про це секретар Радбезу Олексій ДАНІЛОВ заявив в інтерв’ю NV. Щодо випадків викриття воєнкомів на хабарництві ДАНІЛОВ зазначив, що це не вплинуло на кількість мобілізованих.

За його словами, ті плани, які надавали військові для своїх потреб, дотримуються.

“Кожного дня зранку, коли я відправляюся на роботу, бачу чергу в одному з центрів набору до армії, що знаходиться поруч, — пояснив Данілов. — У нас немає такого, що це якийсь процес [ред: мобілізації], про який треба аж так голосно всім розповідати. Чи є якісь проблеми? Ну, так, звичайно, є, як у будь-якої справи. Але це не є максимально критичним”.

Секретар РНБО заявив, що кожні два місяці реалізується новий затверджений план щодо мобілізації. Військові звертаються, аби провести відповідні процедури через засідання Радбезу для того, щоб процес тривав. Та потреби в один момент набирати 300 тис. людей до армії, за словами ДАНІЛОВА, нема.

Також секретар РНБО стверджує, що випадки викриття воєнкомів на хабарництві, які почастішали, не вплинули на кількість мобілізованих.

“Інша справа, що росія постійно розповідає, що у нас тут і старих, і сліпих, і глухих, — всіх забирають в армію, — додав Данілов. — Це ж їхня справа — розповідати. Але я можу сказати, що у нас не поодинокі випадки, коли люди отримали поранення, коли люди втратили ті чи інші частини свого тіла, — і ідуть на фронт, ідуть далі служити”.

А тим часом у Полтавській області Зінківський районний суд виправдав ухилянта, який двічі отримував повістки, проте відмовлявся від служби під час мобілізації. Суддя Сергій ДОЛЖКО назвав укази президента Володимира ЗЕЛЕНСЬКОГО про мобілізацію “творами”, а Міністерство оборони – “приватною компанією”. Про це йдеться у вироку, який опублікований 23 серпня у Єдиному державному реєстрі судових рішень.