Сенат Сполучених Штатів Америки заблокував винесення на голосування законопроекту щодо додаткового фінансування військової допомоги Україні. Законопроєкт про допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню не набрав достатньої кількості голосів для просування.

Документ передбачав виділення додаткового фінансування у розмірі $106 млрд. $61 млрд з цієї суми мав піти на допомогу Україні.

Голоси розділилися порівну: 50 осіб висловилися проти, 50 – за.

Зазначимо, що незадовго до голосування в Сенаті президент США Джо Байден закликав Конгрес схвалити додаткове фінансування військової допомоги Україні. Він назвав “божевіллям” припинення надання допомоги Україні. За його словами, така перспектива суперечить інтересам Америки.

У свою чергу посол України в США Оксана Маркарова висловлює сподівання, що обидві палати Конгресу до Різдва схвалять узгоджений законопроект про допомогу для України.

Про це повідомила Маркарова у соціальній мережі Фейсбук.

Маркарова відзначила, що це не позбавляє можливості повторного внесення законопроекту голосування найближчим часом.

“Представники Республіканської партії, які наперед анонсували негативне голосування по міжнародній допомозі, раніше заявляли, що не можуть підтримати законопроект, в якому не буде питання південного кордону США / змін в міграційній політиці, – наголосила посол. – Що це значить для України? На всіх зустрічах сенатори запевняли нас у тому, що сьогоднішнє голосування це не голоси проти України. Що внутрішньополітичні події які відбуваються в Конгресі США, не матимуть впливу на продовження підтримки нашої держави, яку буде продовжено завдяки двопартійний підтримці”.

Маркарова запевнила, що продовжується активна робота з американськими колегами.