Перейменування вулиці Заводська у Нових Білярах ініціював начальник управління архітектури та містобудування Сергій ОРИШАКА. В інтервʼю Фокусу посадовець розповів, що до управління звернулося одне з підприємств, яке зареєстровано у населеному пункті для уточнення адреси. Під час вивчення документів виявилось, що у селищі є дублювання назв вулиць. 

У 2018 році було змінено межі Нових Білярів, до них додалися території, що були за межами населеного пункту та більша частина села Григорівка. На цій території вже була вулиця із назвою Заводська, яку на той момент не змінювали. 

“Вийшло так, що у нас є підприємство, яке відноситься до Нових Білярів з адресою вулиця Заводська, а також у самому селищі є вулиця, де живуть мешканці, і там теж вулиця Заводська. Через те, що Порядком [ред.: Порядок  присвоєння адрес об’єктам будівництва, об’єктам нерухомого майна, відповідно Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”] заборонено дублювання назв вулиць, я ініціював зміну назви”,- розповів Сергій ОРИШАКА.

Змінити саме назву вулиці, на якій живуть мешканці селища, вирішили через складність у документації. Якщо адресу змінять промислові підприємства, у терміновому порядку їм доведеться змінювати всю документацію. Мешканцям селища, на відміну від підприємств, жодних дій із документами проводити не доведеться. 

Виконавчим комітетом Южненської міської ради була створена комісія з перейменування вулиці Заводської, яка буде також проводити зустрічі із місцевими мешканцями. Наразі єдиним варіантом нової назви є “Заводська 1”, бо використання арабських цифр у найменуваннях вулиць дозволяється.

Наразі триває збір пропозицій для обговорення варіантів нової назви, його термін завершується 10 серпня. Після цього питання буде винесено на сесію Южненської міської ради. Подати власний варіант назви можна у Новобілярський старостинський округ, за адресою вулиця Лиманна, 2.