Підлеглий мера НОВАЦЬКОГО визнаний судом винним у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного із корупцією.

Про це стало відомо “Фокусу” із постанови Южненського міського суду, що опубліковано у реєстрі судових рішень 14 грудня.


Мова про начальника управління капітального будівництва Южненської міської ради Геннадія МАРТИНОВА.


Згідно із деклараціями посадовця, у 2021 та 2022 роках він отримав дохід від оренди майна на суми 388 848 грн. та 40 375 грн відповідно.

Тим самим він вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією (ч. 1ст. 172-4 КУпАП.)

В судовому засіданні, що відбулося 12 грудня, МАРТИНОВ свою вину визнав та пояснив, що не знав про обмеження щодо зайняття іншою оплачуваною діяльністю або підприємницькою діяльністю.

Вважає, що його діями не завдано великої шкоди державним та суспільним інтересам, а отримання прибутку від здачі в оренду нерухомого майна навпаки допомагало йому бути незалежною посадовою особою”, – йдеться у документі.

Але суд визнав начальника УКБ винуватим, постановив застосувати до нього штраф у розмірі 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією отриманого доходу від підприємницької діяльності. Крім того, він повинен сплатити на користь держави судовий збір.


Згідно із декларацією посадовця, він володіє офісним приміщенням у Чорноморську площею 242 квадратних метрів. Ймовірно, саме це приміщення він здав в оренду, щоб бути “незалежним посадовцем”.


Можна дійсно поспівчувати чиновнику, може, він і дійсно хотів як краще. Але у декларації вказано, що свій несанкціонований дохід він отримав від ТОВ “АКРОПОЛІС” – ця фірма зареєстрована у Чорноморську, а бенефіціаром є його дружина.

Тобто, МАРТИНОВ здав в оренду приміщення своїй дружині, щоб легалізувати дохід у розмірі 429 тисяч.
У чиновника є час, щоб оскаржити постанову в Одеському апеляційному суді.