Швейцарський фонд з протимінної діяльності у межах візиту на Одещину провів у Южному дві лекції: для дітей та дорослих. Заходи проходили на базі Ліцею №3. Фахівці розповіли про небезпечні території, їх позначки, види мін та інших небезпечних пристроїв, алгоритм дій при знаходженні підозрілих речей та місць. 

Швейцарський фонд протимінної діяльності проводить лекції по всій території України, інформуючи людей про засоби безпеки. 

“Одні з найбільш вразливих верств населення — це діти, ВПО, люди, які постраждали від підриву Каховської ГЕС. Ми розповідаємо їм про небезпеку, адже один рік військових дій — це десятки років розмінування, очищення територій. Зараз їх земля забруднена мінами й повертатись додому небезпечно. Багато вибухонебезпечних предметів чекатиме їх на тих територіях. Тому їм потрібно це доносити, розповідати. На деокуповані території ми не їздимо, бо нам забороняють, адже наша безпека також важлива. Але ми працюємо з людьми з цих територій, бо наша мета — зберегти їхні життя”, – зазначила Олена ЯНАТЬЄВА, представниця Фонду з протимінної безпеки.

Лекції на важливу тему проходили в інтерактивній формі: діти відповідали на цікаві питання, грали у тематичні ігри та навіть співали. Найактивніших нагородили сертифікатами на відвідування басейну.

“Сьогодні було дуже цікаво, я дізнався, що окрім звичайних мін, про які я і так мав уявлення, існують зовсім різні їхні види. Наприклад, міна-відьма або міна-метелик. Найбільше запамʼяталась міна, яка на вигляд як квітка. Також запамʼятав, що не можна ходити на покинуті недобудови та ліси. Сьогодні ще отримав сертифікат, бо був найактивнішим. Вважаю, це дуже важливий захід, бо він може врятувати життя”, – розповів 11-річний Тимофій. 

Волонтерка Ольга ТКАЧ, яка запросила представників Фонду до Южного, розповіла, що лектори швидко погодились на пропозицію провести захід. Найбільше на нього завітало внутрішньо переміщених осіб. Загалом до зустрічі долучилось близько 40 дітей та 30 дорослих. 

“Цього тижня я була на зустрічі всіх волонтерських штабів та фондів та дізналась хто і що може запропонувати для наших ВПО та інших мешканців. Буквально один дзвінок: попросила про лекцію і вони [ред.: Швейцарський фонд з протимінної діяльності] погодились. Директорка третьої школи одразу запропонувала актову залу. І ось у нас вийшло, ви ж бачили, діти дуже щасливі, їм сподобалось”, – поділилася Ольга ТКАЧ.

Окрім дітей, на таку зустріч прийшли та дорослі. Вони також отримали подарункові сертифікати за активну участь в інформаційному заході.