Офіс Генерального прокурора скерував до суду обвинувальний акт стосовно екскерівника та двох посадовців Южненської філії ДП “Адміністрація морських портів України” у службовій недбалості. 27 червня 2023 року проведено обшуки за місцем їх проживання та повідомлено про нову підозру керівнику та двом посадовцям держпідприємства.

Як повідомляють у Службі Безпеки України, за даними слідства, у травні 2017 року очільник філії Максим ШИРОКОВ та інші чиновники філії уклали договори з комерційною структурою на виконання днопоглиблювальних робіт в акваторії морського порту “Південний”.

“При цьому вартість відповідних робіт була штучно завищена. Встановлено, що державні гроші були переведені на рахунки підрядника, але фактичний обсяг робіт не відповідав документам. Таким чином держпідприємству було нанесено збитків на суму 435 мільйонів гривень”, – зазначенов. повідомленні.

У межах кримінального провадження, розпочатого за ч.2 ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України, трьом організаторам оборудки повідомлено про підозру за фактом нанесення шкоди держпідприємству на суму понад 337 млн. грн. Раніше фігуранти отримали підозри за фактом нанесення шкоди на суму 98 млн. грн. – обвинувальні акти за цим епізодом злочинної діяльності наразі скеровані до суду. 

Триває розслідування для встановлення та притягнення до відповідальності усіх причетних осіб та відшкодування заподіяних збитків державі.