6 лютого відбудеться аукціон із продажу права оренди землі під будівництво марини в Южному.

Мова йде про земельну ділянку рекреаційного призначення площею 7,7006 га. На місці плавнів Сичавського ставка передбачається будівництво багатофункціонального яхтово-туристичного комплексу з гаванню, елінгами, готелями, ресторанами, бутиками, вертолітним майданчиком та глибоководним каналом. Усе це за кошти інвесторів. 

Ще влітку Фокус писав про безуспішні аукціони. Тоді, 19 червня, ділянку виставили на продаж вперше, ціна лота тоді склала 56 мільйонів 250 тисяч гривень. Це більше, ніж у 2 рази суми, яку орендар мав би сплатити за 10 років в бюджет громади (19 мільйонів 15 тисяч гривень). Та окрім ділянки на продав виставили і 100% акцій компанії ТОВ «ЛІДЕР ЕКОМ», що стала орендарем.

Після низки аукціонів ціна лоту впала вчетверо і складає 13 100 000 гривень. Причина невдач завжди одна й та сама — відсутність охочих. Це оприлюднено на сайті держзакупівель “Prozorro”.

Угоду оренди землі  із ТОВ “ЛІДЕР ЕКОМ” укладено на 10 років, з січня 2023 до 17 січня 2033 року, із першочерговим правом переукладання. Щорічно орендар має сплачувати до бюджету громади 1,9 мільйона гривень. І зараз є висока ймовірність, що кошти — єдине, що отримає місто від цього партнерства.

За умовами договору будівництво має завершитися протягом перших 6 років. Доступ до території узбережжя в Южному наразі закритий на невизначений термін.

Раніше Фокус  звернувся до представників юридичної особи, аби поспілкуватися про причини продажу, але у ТОВ “ЛІДЕР ЕКОМ” ситуацію не коментують.