Щоранку 12-річний Єгор КОНЮХОВ, після Загальнонаціональної хвилини мовчання, грає гімн України на трубі. Сусіди хлопця часто знімають гру на відео та викладають у соціальні мережі. Завдяки цьому хлопчик став відомим, але лише своєю музикою. Фокус познайомився з родиною трубача.

Після початку повномасштабного вторгнення родина КОНЮХОВИХ виїхала до Румунії, де прожила понад рік. Популяризувати українську культуру почали вже там. Як розповіли Єгор КОНЮХОВ разом із мамою Інною, у Бухаресті українці організовували ярмарки на підтримку ЗСУ, де юний музикант грав на трубі гімн та українські пісні. Ідею Єгорові подала мати, вона брала участь в ярмарку у якості майстрині. Спочатку хлопець відмовлявся, адже вважав такі заходи не цікавими для дітей. Та, як зізнається зараз, від такого досвіду отримав справжнє задоволення. В один з днів Єгору вдалось зібрати 300 румунських лей, близько 2400 гривень.

Повернутись додому в Южне родина вирішила наприкінці весни. Та приїхати їм “пощастило” саме під час чергвої хвилі активних обстрілів рашистами півдня України. Після однієї з таких ночей, мати хлопця запропонувала йому грати гімн після хвилини мовчання. Пропозицію Єгор охоче схвалив. Відтоді, щоранку о 9:00, в одному з районів Южного лунає гімн України. 

“Це дуже почало відгукуватись, коли сусіди почали викладати у соціальних мережах свої відео. Хтось просто виходив на балкон, знімав і пишуть, що не знають звідки лунає гімн, але це так круто, особливо після, як Єгор каже, тяжких ночей. Памʼятаю, як тоді майже не спали цілий тиждень. Але він вставав о девʼятій і грав. Це заради того, аби показати, що ми є Україна і наше місто є Україна”,- розповіла Інна КОНЮХОВА.

Сусіди й справді позитивно налаштовані до музики Єгора. Під час зйомки матеріалу, після виконання гімну з балкона дівчина вигукнула “Слава Україні!”. Інна КОНЮХОВА каже, що зазвичай “Слава Україні” каже з вікна Єгор, а хтось із сусідів обовʼязково відповідає “Героям слава”.

Скрин з Facebook зі сторінки Наталі Коваль

Музикою займатись Єгор почав шість років тому, з першого класу, у ансамблі “Акцент” Палацу культури “Дружба” під керівництвом викладача Романа ВАСИЛЕНКА. Хлопець розповів, як прийшовши вперше, йому дали на вибір два інструменти: саксофон та трубу. Як каже Єгор, трубу обрав, бо вважав її легшим до опанування інструментом, але зараз думка змінилась. 

“Мені сподобалась труба. Тоді здалося, що інструмент дуже компактний і на ньому легше грати. Зараз розумію, що труба складніше, бо на саксофоні є клапан, який відкриває високі ноти, а на трубі їх треба брати губними мʼязами. Для мене це поки найважче”,- поділився Єгор КОНЮХОВ. 

Та через складнощі припиняти займатись Єгор не планує, адже із самого початку, музика була його власним вибором. Разом із паном Романом хлопець займається щодня по годині та після цього самостійно вдома. Між заняттями, як розповідає Єгор, треба робити перерву близько 3,5 годин, адже гра на трубі — велике навантаження на губні мʼязи. 

Інна КОНЮХОВА називає пана Романа ВАСИЛЕНКА справжнім наставником, адже навіть перебуваючи за кордоном, навіть коли Україна страждала від блекаутів, Єгор мав змогу займатись музикою, підтримував контакт із викладачем та отримував знання і підтримку. 

Нещодавно Єгор вирішив грати і ввечері. У репертуарі його улюблені композиції: “Рожева пантера”, “Bésame Mucho”, “Червона калина”, а також інші українські твори.