Отець Олександр, який побував у Южному, поділився своєю історією про те, як його рідне місто Мелітополь протистояло окупації, як людей за це викрадали і вбивали, а всіх священиків депортували.

За словами отця Олександра, загарбники прийшли в місто 26 лютого 2022 року. Він залишався зі своєю парафією до 1 грудня, а після його примусово вивезли в сіру зону, звідки він пішки дійшов до Запоріжжя.

“Я греко-католицький священик, а окупанти видали указ, що вся власність нашої церкви переходить їм, а всіх священиків треба депортувати, – каже Олександр. – Щомісяця вони приходили до мене і вели розмови, намагалися перевиховувати, але я відмовився від співпраці. Мене допитували, намагалися дізнатися де партизани, хто нами керує. Для них я агент СБУ, американських спецслужб, Ватикану тощо”.

За словами священика, спочатку в місті проходили великі мітинги, люди чинили опір, але потім окупанти почали відловлювати організаторів цих заходів, вивозили їх у Генічеськ, ламали їм ребра, вибивали зуби. Людей почали забирати по підвалах, вони стали просто зникати.

“Ми думали, що люди в полоні, а потім виявилося, що вони вбиті, – згадує отець Олександр. – Жителі чинили дуже сильний опір спочатку, але поступово окупанти закручували гайки і робили все, щоб знищити все українське. Зараз за слово Україна в Мелітополі можна потрапити до в’язниці або взагалі бути вбитим”, – розповідає священик.

Він вірить, що одного дня зможе повернутися у своє рідне місто і нагадує кожному про цінність життя, за яке загинули тисячі наших воїнів.

За матеріалами ТВ Міг Южне