Військовий експерт Микола МЕЛЬНИК прокоментував останні події на фронті, а саме вихід українських захисників з оточеної російськими загарбниками Авдіївки

Він зазначає, що операція з евакуацією гарнізону попри всі проблеми була вдалою, і більшість змогла вийти разом із залишками техники і зараз вони продовжують тримати інші рубежи.

МЕЛЬНИК зазначає, що вихід з Авдіївки стався через нестачу живої сили та техніки.

“Неможливо воювати лише за рахунок того, що ми собою пишаємося, що ми круті, що ми воїни світла. Потрібна жива сила, потрібна техніка, потрібні набої. Немає артилерійських набоїв, мінометних набоїв. Їх дуже мало. Такого снарядного голоду, як зараз, наші збройні сили не відчували ще ніколи. А війна йде вже 10 років і мені є з чим порівнювати”, – зазначає Мельник.

Він вважає, що якщо влада буде зволікати з мобілізацією та залишить фронт без набоїв, то Авдіївка може стати лише початком.

“Противник продовжує нарощувати виробництво, він планує провести велику мобілізацію. Техніка в них хоч і застаріла, але її вистачає. Проте в нас немає свого потужного виробництва, економіка США та Європи не перебудувалися під нові потреби. Тому перспективи в нас доволі туманні, якщо не вирішити ці проблеми зараз”, – констатує експерт.

Зазначимо, у Пентагоні відхід українських сил з Авдіївки назвали “стратегічним” – задля збереження власної артилерії та снарядів, яких критично бракує, без допомоги США.

Нагадаємо, всі роки війни поблизу Авдіївки проходила лінія фронту. 17 лютого військове командування ухвалило рішення вивести підрозділи з міста, зайняти оборону на підготовлених рубежах. На 14 лютого Авдіївці залишались 926 жителів.