Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про забезпечення незмінності тарифів на тепло для населення в новому опалювальному сезоні. Уряд продовжив дію механізму покладання соціального обов’язку на ринку природного газу до середини квітня 2024 року. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис ШМИГАЛЬ.

“Нафтогаз” буде й надалі реалізувати газ постачальникам тепла для населення за фіксованою ціною — 7,4 тисячі гривень за тисячу кубічних метрів”, — зазначив очільник уряду.

Як повідомляють в Кабміні, таке рішення — частина комплексних заходів з підготовки до зими.

Нагадаємо, що водночас минулого тижня КП “Южтеплокомуненерго” звернулося до Кабінету Міністрів із проханням повернути 4 мільйони гривень різниці у тарифах. Директор підприємства Ігор ЧУГУННИКОВ розповів, що наразі котельня надає послуги населенню за тарифами 2020-го року. Щоб їх не підіймати два попередніх сезони 2021-2022 та 2022-2023 різницю вартості дотувала Южненська міська рада. 

У новому сезоні зобов’язання по покриттю збитків для підприємства від заниженого тарифу на себе взяла держава. Але протягом останніх трьох кварталів цього не робила. 

Така проблема існує по всій державі. Аналогічні листи вже спрямувало близько 40 підприємств, які надають населенню послуги опалення.