Співробітники ТЦК не мають права перевіряти документи у громадян та силою затримувати військовозобов’язаних чоловіків просто посеред вулиці.

Про це в інтерв’ю NV повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Лубінець наголосив, що у працівників військкоматів немає прав на подібні дії проти цивільного населення.

“Основне питання, яке порушують громадяни України, – це невідповідність мандатів ТЦК. Це коли вони вимагають перевіряти документи, забирають документи й фізично затримують громадян України. У них таких прав немає”, – зазначив омбудсмен.

Він зазначив, що його обурює застосування грубої сили до громадян України з боку працівників ТЦК.

За словами Лубінця, найбільше скарг до його офісу надходить саме щодо неналежної поведінки працівників військкоматів і перевищення ними службових повноважень.

“Я не скажу, що вони системні (затримання чоловіків – ред.), що їх багато, але з такими випадками до нас теж звертаються. Все дуже просто. Я відкриваю провадження і направляю всі запити. А також до деяких ТЦК ми відправили моніторингові перевірки”, – розповів він.

Лубінець додав, що після того, як факти підтверджуються, омбудсмен ставить це питання на рівні керівництва, “щоб до них відкривалось дисциплінарне якесь провадження, і вище керівництво приймало рішення щодо покарання своїх підлеглих”.

за матеріалами “РБК-Україна”