Олександр ГЕОРГІЄВ – відомий у Южному бізнесмен, власник ресторану «Coco Bongo», кандидат на посаду Южненського міського голови у 2015 році, а з минулого року і позаштатний радник Южненського міського голови Володимира НОВАЦЬКОГО. 

Позаштатний радник з часів ЯНУКОВИЧА 

Позаштатний радник міського голови – особа, яка своєю професійною чи громадською діяльністю заслужила авторитет та громадське визнання, досягла успіхів у відповідній сфері діяльності. Призначається розпорядженням міського голови. Радник працює безоплатно та повністю підпорядковується міському голові. Саме таке розпорядження 12 липня минулого року підписав Володимир НОВАЦЬКИЙ, призначивши своїм радником Олександра ГЕОРГІЄВА. 

Таку посаду бізнесмен обіймає не вперше: у 2013 році Олександр ГЕОРГІЄВ був радником іншого міського голови – екс-очільника Одеси Олексія КОСТУСЄВА. Окрім того, він також був депутатом Одеської міської ради від Партії Регіонів та далеко не останнім посадовцем у тих стінах. Двічі він обіймав посаду заступника начальника Одеського міського управління земельних ресурсів у 2005-2006 роках та 2011 році, під час каденції біглого президента Віктора ЯНУКОВИЧА. 

Таким чином Олександр ГЕОРГІЄВ підпав під дію Закону «Про очищення влади», простіше кажучи – під люстрацію.  

Пізніше, у 2020 році, під час місцевих виборів в Україні, Олександр ГЕОРГІЄВ висував свою кандидатуру в депутатський корпус Южненської міськради за списками партії «НАШІ», Євгена МУРАЄВА (з літа 2022 року ця проросійська політична партія заборонена в Україні). 

Земельний рекет, борги перед громадою та одноразові стаканчики

Дивним чином із питанням земельних ресурсів екс-заступник начальника управління земельних ресурсів Одеси повʼязаний і досі. 

Ні для кого у Южному не є таємницею, ким себе позиціонував ГЕОРГІЄВ – власником спочатку нічного клубу «Острів», потім, після ребрендингу, ресторану «Coco Bongo». Історія з землею розпочинається у 2015 році, під кінець каденції депутата Одеської міської ради Олександра ГЕОРГІЄВА.

Купивши побудований обʼєкт, який став рестораном «Острів», що на узбережжі, ГЕОРГІЄВ здійснив самозахват прилеглої ділянки, площею 451,9 квадратних метри. Це у 2015 році в позові до Господарського суду Одеської області зазначив позивач – Южненська міська рада. Тоді без оформлення будь-яких дозвільних документів приватне підприємство «Острів 1» (оформлене на ГЕОРГІЄВУ Марію Георгіївну, матір) побудувало літній майданчик навколо дискотеки. 

Вже в вересні 2015 року суд зобовʼязав підприємство «Острів – 1» знести літній майданчик, побудований на самовільно зайнятій ділянці. Та попри це заклад і досі використовує цю площу, побудувавши там басейн, який є платним для відвідувачів.  

Остання ухвала суду, за цією справою, у реєстрі судових рішень датується 28 жовтня 2019 року. Тоді Южненська міськрада та підприємство «Острів – 1» намагались укласти мирову угоду, яка зобовʼязувала бізнес сплатити кошти за користування земельною ділянкою, а також зареєструвати її згідно чинного законодавства. Та суд угоду не прийняв. Суди закінчились, а жодну з зобовʼязань «Острів – 1» так і не виконав.

Ані за використання земельної ділянки під сам заклад, ані за використання самовільно захопленої землі «Острів – 1»  сплачувати, наче, і не планує. Мати Олександра ГЕОРГІЄВА, яка є власницею, має перед Южненською громадою неабиякий борг – 700 тисяч гривень, станом на 2023 рік. 

Та це не фінал. Ставши радником Южненського міського голови пан ГЕОРГІЄВ першим, про що подбав, так це…про рідке мило, освіжувач повітря, сміттєві пакети, лопати, поливочний шланг, лампочки та одноразові стаканчики. І це не жарт. Це інформація з сайту держзакупівель Прозорро. Саме ФОП «Георгієв Олександр Семенович», який провадить свою діяльність там, де й підприємство його матері, «піклується» про те, аби у міській раді були папки, віники, водичка та стаканчики. Окрім того, даний підприємець-радник міського голови годує спортсменів під час зборів. Такий собі «ФОП-господиня»: і шланги з лопатами купує, і їжу готує.

Хоч суми деінде і смішні, та відсоток перемог радника у тендерах дорівнює 100.

Ймовірно, саме такий «успішний» досвід Олександра ГЕОРГІЄВА із судами у «земельних» питаннях, несплатами оренди та незаконним користуванням пляжною територією підштовхнув Володимира НОВАЦЬКОГО включити радника до складу «земельної» комісії, створеної 10 серпня 2023 року. Діяльність комісії націлена на те, аби перед винесенням проєктів-рішень на сесії міської ради перевіряти земельні ділянки та питання, яких вони стосуються. Напевно, комісії треба почати із земельної ділянки, на якій збудовано басейн.

Але є ще одна цікава деталь, про яку, ймовірно, «забув» міський голова, призначаючи на посаду власного радника Олександра ГЕОРГІЄВА.

«Радник чи зрадник» або «Послє дракі кулакамі нє машуть»

24 лютого 2022 року, у день, який запамʼятався кожному українцю, пан Олександр написав пост у Facebook, який наразі видалено. Та, як кажуть сучасні класики, скріни не горять. 

У видаленому пості зазначено: Президент України Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ після виборів зайняв сторону нацистів, як їх називає пан Олександр, що “ображали путіна і росіян”. А зараз, тобто на момент початку Великого вторгнення, Український Президент «проситься» на перемовини з путіним, та, на превеликий жаль автора допису, йому «ніхто не відповідає». 

Завершується монолог фразою: « А все потому, если ты не понял, кто в теме лох, то лох это ты». Просто і лаконічно.

Хоч пост і видалено, але про його реальне існування говорять декілька фактів з наступних публікацій ГЕОРГІЄВА, які датовані 27 та 28 лютого. Отакий безкоштовний майстер-клас із перевзування у повітрі.

Тож, виходячи з Положення про радників, Олександр ГЕОРГІЄВ і справді заслужив «авторитет» та «визнання». Але у кого?