Трагедія, спричинена підривом гідроспоруди Каховської ГЕС не матиме негативного впливу на фауну та стан води Тилігульського лиману. Про це розповів ФОКУСУ начальник науково-дослідного відділу Регіонального ландшафтного парку “Тилігульський” Ігор ГЕРЖИК. Як стверджує фахівець, водойма не повʼязана водними артеріями із рікою Дніпро та розташована надто далеко від місця катастрофи. Тож обмежень для відпочивальників не вводять.

У парку зараз у самому розпалі сезон колоніального гніздування птахів. Для комфорту пернатих було побудовано штучні платформи.

За станом екосистеми водойми у РЛП “Тилігульський” цими днями слідкують. Але планово: у 2017 році, аби врятувати лиман через висихання ріки Тилігул, його штучно звʼязали із Чорним морем і тепер аналізують ситуацію. 

«Зараз багато солоної води потрапляє у лиман. Вода має здібності випаровуватися, а сіль – ні. І з кожним роком солоність Тилигульского лиману збільшується. Тому ми занепокоєні цією ситуацією та регулярно беремо пробу води аби розуміти що відбувається і мати можливість спрогнозувати майбутнє водойми. Але це ніяк не повʼязано із трагедією на Каховській ГЕС», – зауважив Ігор ГЕРЖИК.

Водночас про додатковий моніторинг стану морської води у Фонтанці та на одеському узбережжі повідомила Суспільному.Одеса директорка Інституту морської біології Галина Мінчева.

Найбільша загроза для екосистеми Чорного моря полягає в виході великої кількості не лише прісної води з органічною речовиною, а й ще й забрудненням, яке могло бути в залишках. Якщо відбудеться різке підвищення температури, то поєднання морської води разом з прісною, яка матиме концентрацію органічних та забруднюючих речовин, і може спричинити цвітіння, евтрофування води у прибережних зонах.

У державній екологічній інспекції Південно-Західного округу закликають людей найближчими днями утримуватись від купання у підтоплених берегових зонах та Чорному морі.
“Через затоплення прибережних ділянок є велика імовірність потрапляння сільськогосподарських хімікатів, пестицидів, шкідливої органіки, нафтопродуктів до акваторії моря”, – йдеться у повідомленні.

Станом на ранок 7 червня інспекція фіксувала відсутність відхилень стану води від встановлених граничнодопустимих норм.

Фото: Ігор Гержик.