Друга частина сесії Южненської міської ради склалась лише з трьох питань. Одним з головних стала інтрига щодо трансформації закладів освіти.

Під час засідання до депутатів звернулась Зінаїда ГУЗИК з питання Авторської школи Гузика. Зокрема щодо того, аби Ліцей №3 лишився у попередньому статусі та був закладом освіти І-ІІІ ступенів.

Зінаїда ГУЗИК зазначила, що Авторська школа зʼявилась у Южному завдяки перемозі Миколи ГУЗИКА у Всесоюзному конкурсі, який давав можливість побудувати школу за авторською системою. Микола Петрович здобув перемогу із комбінованою системою.

«На жаль, ми дійшли до того, що наші управлінці навіть не розрізняють елементарні педагогічні поняття: що таке система, що таке методика. Тому вони кажуть: «Ви зі своєю методикою…». Ні, шановні депутати, ми не з методикою, ми з системою. І це зовсім інше поняття»,— озвучила Зінаїда ГУЗИК.

Вона розповіла присутнім, що комбінована система – система організації навчально-виховного процесу, де всі структурні підрозділи є важливими. Головою цієї системи є початкова школа.

Зінаїда ГУЗИК: «Пан Микола ГУЗИК завжди говорив, кричав про те, що комбіновану систему треба впроваджувати лише з початкової школи. Якщо це не робити, то це не комбінована система. Це до Сухомлинського, до інших відомих педагогів. Але це не до комбінованої системи. Тому, коли пані Баранецька каже: “ми бачимо Авторську школу вона така класна, передова і бачимо її тільки ліцеєм…”. Шановні депутати, це неможливо. Автор її розробив і наголосив: для того, аби були результати, її треба впроваджувати з початкової школи».

Остаточне рішення, яке прийняли депутати – відтермінування початку реформування на рік. Щодо АШГ міський голова Володимир НОВАЦЬКИЙ зазначив: «це рішення приймає не сесія Южненської міськради, а Кабінет Міністрів».

Та на жаль, чи на щастя у Законі України чітко вказано:

«За рішенням засновника ліцей може також забезпечувати здобуття базової середньої освіти та, як виняток, здобуття початкової освіти».

Засновником закладів середньої освіти у Южному є міська рада.