У Южному планують трансформувати заклади загальної середньої освіти. До 1 вересня 2027 року у місті замість чотирьох ліцеїв має бути три гімназії та один ліцей. Крім цього зʼявиться окрема початкова школа.

Відповідний проєкт рішення винесено на сесію Южненської міської ради, що відбудеться у пʼятницю.

Наразі у Южненській громаді створено шість закладів середньої освіти. З них – чотири ліцеї та дві гімназії (Новобілярська та Сичавська). За планом трансформації, школи у Нових Білярах та Сичавці лишаться без змін. Трансформація торкнеться саме міста Южне.

Починаючи з червня 2024 року Ліцей №1 не набиратиме десяті класи, а Ліцей імені Чорновола – пʼяті. Саме школа Чорновола наприкінці трансформації стане Ліцеєм. Тобто усі старші класи громади навчатимуться там.

Крім цього школу Чорновола у липні чекає реорганізація та поділ на два заклади: ліцей з гімназією та початкову школу. У жовтні заклад для наймолодших мають злити з дитячим садком №2 «Лелеченя», що знаходиться у будівлі початкової школи Чорновола.

Другим етапом трансформації, що розпочнеться у 2025 році стане реорганізація та перейменування Ліцею №1 та АШГ. Друга школа перестане набирати десятикласників, а четверта переведе учнів 7 та 8 класів.

У третьому та четвертому етапі (2026 та 2027 роки) перейменують Ліцей №2 та реорганізують Ліцей імені Чорновола.

У додатку до проєкту рішення управління освіти ЮМР вказано, що школи трансформують згідно Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VIII, Закону України «Про повну загальну середню освіту» від 16.01.2020 № 463-ІХ