Вечір пʼятниці у міськраді не пройшов спокійно. Протягом трьох годин депутати від проросійських партій намагались відстояти своє право лишитись при владі.
Члени територіальної виборчої комісії намагались розглянути заяви, щодо позбавлення мандатів чотирьох з девʼяти депутатів від заборонених партій. А саме: партія «Наші» – Андрій ГОРИВЕНКО та Денис ЩАМУБРА; партія «ОПЗЖ» – Володимир СІВАК та Світлана ДІНУЛ.
Але демократичному процесу намагалися завадити. Засідання розпочалось через сорок хвилин від зазначеного часу. Депутат від партії «ОПЗЖ», забороненої в Україні у 2022 році, Володимир СІВАК заявив, що двоє з десяти членів комісії не склали присягу, тому і відкриття засідання може вважатись незаконним.
Депутати від заборонених партій були не єдиними «гостями» засідання: у певний момент ними стали і правоохоронці. У сесійній залі був присутній позаштатний радник міського голови Олександр ГЕОРГІЄВ і саме він викликав представників Національної поліції, бо також назвав засідання неправовим.
Зазначимо, що Георгієв є екскандидатом від партії «Наші», але не пройшов у міськраду.
Сварки пройшли також поза сесійною залою. Секретарка міськради Оксана ВОРОТНІКОВА такі дії вважає намаганням зірвати комісію.
“Ми повинні надати роботі комісії приміщення, всю необхідну канцелярію, техніку, для того, щоб вони виконували свої обов’язки. Комісія написала листа, що вона має намір провести засідання з приводу того, що в Южному люди збирали підписи, аби за народною ініціативою відкликати депутатів від проросійських партій. Це партії “ОПЗЖ” та “Наші”, представником якої є ГЕОРГІЄВ. Тому, сьогодні, для того, щоб комісія не розпочала свою роботу, був влаштований, скажімо так, цирк. Коли комісія завершує свою роботу, є обов’язковий пункт про надання слова для виступу усім присутнім. Але комісії просто не дають можливості нормально працювати”.
До сесійної зали завітали і волонтери штабу «Незламні». 11 листопада вони також поставили свої підписи у протоколах по відкликанню депутатів. Із власною заявою виступив голова штабу Юрій КВОЧКА. Він обурився тим, що замість девʼяти депутатів від проросійських партій на столі членів ТВК опинились бланки лише по чотирьох з них. Тож Юрій КВОЧКА разом зі своїми колегами вирішили відкликати свої підписи, аби «не брати у цьому участь».
Але голова територіальної виборчої комісії Анатолій МИРОНЧАК поясняє, що процедуру відкликання ініціювали по дев’ятьох обранцям, але на сьогоднішній день комісія отримала готові підписи лише по чотирьох. Щодо інших збір підписів досі триває.
Наприкінці засідання троє обранців, ГОРИВЕНКО, СІВАК та ДІНУЛ, зачитали свої скарги на голову ТВК Анатолія МИРОНЧАКА. Темою скарги була нібито бездіяльність комісії, зокрема її голови. Також однією зі скарг було те, що секретарка комісії не має Державного сертифікату про знання української мови.
Крім того, обранці поскаржились і на те, що, за їхніми словами, дві членкині ТВК були і у складі ініціативної групи людей, що збирали підписи про відкликання депутатів.
Депутат Володимир СІВАК зазначив також, що він планує написати заяву до правоохоронних органів, а також залишає за собою право звернутись до Адміністративного суду.
До речі сам СІВАК на виборах набрав не більше 40 голосів, а депутат ДІНУЛ – не більше 10. У той час як підписів за їх відкликання було зібрано більше 400.
Складається враження, що весь цей “цирк” полягає в тому, що депутати щосили намагаються зачепитися за деталі і дрібниці в процедурі, щоб утримати свої мандати.
За нашими даними за всіма цими діями стоїть безпосередньо міський голова Володимир НОВАЦЬКИЙ, який всіма засобами намагається втримати владу, так як саме депутати від проросійських партій йому повністю підконтрольні.
Анатолій МИРОНЧАК додав, що поведінку депутатів вважає саботуванням роботи комісії:
“Запрошені особи виступали до початку роботи комісії, під час роботи комісії, без належного запиту щодо виступу. В такому форматі ми сьогодні працювали, на жаль. Я так розумію, що розглядаються їхні питання і вони хочуть саботувати ці звернення щодо їх зняття. Але ж комісія на сьогоднішній день не приймає рішення. Ми приймаємо лише пакет документів, перевіряємо підписи, когось продзвоним, щодо часини осіб, які підписували, подамо запит до Держреєстру та до територіальних підрозділів поліції, вони будуть перевіряти шляхом опитування. Тобто сама поліція буде їздити перевіряти в людей, чи дійсно вони ставили підписи. На сьогодня робота комісії мала завершитись. І вона б зайняла близько 40 хвилин”.
Після трьох годин суцільного скандалу ТВК прийняла рішення взяти технічну перерву до наступного тижня.