Переговори з Туреччиною про передачу плавучих електростанцій Одеській області веде керівництво регіону, щоб перекрити дефіцит електроенергії.

Про це заявив голова Одеської ОВА Олег КІПЕР.

«У них є потужні судна, які видають 250 МВт. Є ті, які працюють на дизельному паливі й ті, які на газу. Ми вивчаємо питання по трьом таким суднам: одне в Ізмаїл, одне в Одесу і одне в Южний поставити. В Одесі ми так, по суті, закриємо пару районів міста”, – розповів керівник регіону.

Він додав, що головне питання, яке хвиляє турецьку сторону – це безпека.

«Вони кажуть: «Дайте безпеку». А ми говоримо: «Ви Туреччина і є безпека, ви ж берете участь у всіх процесах», – наголосив Олег Кіпер.

За його словами, керівництво регіону також працює з бізнесом, щоб мінімізувати споживання, і з портами, які використовують 10% від загальної генерації, щоб вони поставили у себе газопоршневі генератори і забезпечували себе самі.

Очільник області додав, що на регіон чекають серйозні випробування, пов’язані з нестачею електроенергії.

«Ви ж бачите, що генерація сьогодні розбита, у нас залишилася тільки атомна генерація. В Одеській області взагалі немає генерації всередині, ми транзитний регіон. Плюс вивели на плановий ремонт два блоки і все. Коли їх запустять, ми вийдемо з п’яти годин на день зі світлом, може, до десяти годин. Імпорт який нам дають — його теж не вистачає», – пояснив глава ОВА