Протягом цього тижня ГО “Моє місто Южне” спільно з благодійним фондом “Карітас України” та храмом Святих Петра і Павла УГКЦ організували видачу півтисячі наборів гуманітарної допомоги для мешканців міста.

Як розповіла представниця громадської організації “Моє місто Южне” Оксана ВОРОТНІКОВА, волонтери давно співпрацюють з благодійним фондом та представниками парафії УГКЦ у Южному. Тож співпрацю вирішили продовжити, надавши допомогу саме мешканцям міста, адже вони дуже часто не потрапляють у вразливі категорії через наявність великої кількості ВПО. Наразі продукти отримують мешканці шістнадцятиповерхівок та багатодітні сімʼї. 

“У нас склались гарні відносини з Отцем Василем, настоятелем цього храму, і я звернулась з пропозицією готувати “сани до зими” і роздавати гуманітарні набори мешканцям Южного. Сподіваюсь, наша співпраця буде продовжуватись і надалі, ми будемо охоплювати більшу кількість верств населення. Тому що у нас, крім категорій людей, які потребують допомоги, що визначено законодавством, ще додаються внутрішньо переміщені особи, люди, які втратили роботу: працівники Одеського припортового заводу, порту… А людям треба годувати дітей, за щось жити, тому ми визначили їх як окрему категорію, яким будемо надавати допомогу”, — зазначила Оксана ВОРОТНІКОВА.

Як розповів священник храму та працівник “Карітас-Одеса УГКЦ”, старший соціальний працівник громадського центру “Вільний простір” Отець Петро МАКОВЕЦЬКИЙ, парафії греко-католицької церкви у багатьох країнах світу збирають кошти та закуповують продуктові набори для українців, в більшості для ВПО. 

“Зараз, у тій допомозі, яка до нас приїхала, частиною донорів є парафії з Канади, Австралії, Австрії. Тобто кожна країна, де є наша діаспора, збирає і передає кошти в наш фонд Української греко-католицької церкви і за ці кошти це купляється. Більшість наборів ми передаємо переважно ВПО, оскільки так воно йшло, на жаль, що місцевим ми не завжди мали змогу допомогти. Але тут ми спілкувались з пані Оксаною про те, що деколи місцеві у гірших умовах, ніж ВПО. Ми подумали, що наразі маємо можливість зробити тиждень допомоги від Карітас”, — зазначив Отець Петро МАКОВЕЦЬКИЙ. 

Мешканці міста, які прийшли по продуктові набори, розповідають, що зараз допомога дуже важлива. 

“Я дізнався про допомогу від голови ОСББ. Вважаю, вона дуже і дуже потрібна. В моєї дружини інвалідність. Їй виписали лікування та догляд. На день потрібно дві пелюшки та два підгузки. Лікарі нічого не видають, я отримував допомогу лише один раз. Іноді сусіди допомагають, бо бачать, що я не можу впоратися. Пенсія у дружини три тисячі гривень. Як на це прожити та закрити усі потреби по догляду? Тільки пʼять тисяч на місяць йдуть на ліки, тільки на пелюшки більше тисячі йде…”, — поділився мешканець міста Володимир.

Допомогу видаватимуть протягом тижня. Сповіщати мешканців про дату та час отримання набору будуть голови ОСББ.