У Ліцеї №1 влаштували День дублера. Він відбувся до професійного свята освітян, яке в Україні відзначається 1 жовтня.

Директорка школи Ольга КНИШУК розповіла, що школярі на свято дуже чекали, адже їм завжди цікаво приміряти на себе у ролі вчителів. Так, у кожного вчителя та навіть директорки зʼявився власний дублер. На одного вчителя, в більшості, по дві-три заміни, адже школярам важко проводити уроки наодинці з учнями. В адміністрації школи стояло дві умови: дублери мають провести повноцінні уроки, а не лише грати з учнями та скорочені заняття у цей день. 

Також школярі підготували власний розклад, персонально для кожного “вчителя”, провели ранішню нараду, одягнули бейджі з посадами та іменами. 

“Я сьогодні заступник директора з виховної роботи, а також заміняю Наталю Валеріївну, викладаю історію України, всесвітню історію та громадянську освіту. Мені у цій ролі трохи нудно, особливо із вчителем у класі. Взагалі, мені здається це не важко робота, бо діти мене не сприймають серйозно, тому сильно напружуватися не доводиться”,— розповів Владислав ДИВОГРИЦЬ, учень 10 класу. 

Президентка школи Анна МИХАЛЬЧЕНКО приміряла на себе роль директорки, а також викладачки математики та англійської мови. Ми зайшли до Ані під час уроку математики, який вона проводила для власних однокласників. На диво, діти і справді слухали “вчительку”, а також ставили питання щодо розвʼязання завдань. 

“Спочатку, я стала президенткою школи, бо захотілось відстоювати права учнів, самореалізуватися як школярка, мені здається, у мене багато гарних ідей і зможу привнести щось нове у навчальний заклад. Сьогодні я стала ще й директоркою та вчителькою, мені дуже сподобалось, дуже круто. Я люблю працювати із дітьми й, мені здається, це дуже класно. Зараз роздумую над тим, аби зробити це своєю професією по життю, стати вчителем іноземних мов. Зараз я вивчаю іноземні мови, мені подобається, тому, можливо, це справді стане моєю професією”, — поділилася Анна МИХАЛЬЧЕНКО.

Справжня директорка школи Ольга КНИШУК зазначила, що педагоги бачать, як подобається дітям такий незвичайний день, то думають над тим, аби зробити кожну пʼятницю перед канікулами Днем дублера.