Наразі українська армія налічує приблизно 880 тисяч військовослужбовців.

Про це президент Володимир Зеленський заявив в інтерв’ю німецькому телеканалу ARD.
“У нас 880 тисяч. У нас мільйонна армія. А при цьому у нас 30 мільйонів людей зараз, зараз конкретно 30 мільйонів людей працюють, а навіть може більше трішки. Сказати точно цифру не можу”, – зазначив президент.

Він також зазначив, що хотів би, щоб чоловіки призовного віку повернулися в Україну, бо це питання справедливості.

“Ми б хотіли, щоб люди, які виїхали поза законом і мобілізаційного віку, щоб вони були в Україні. І питання не в тому, що вони усі повинні бути на фронті, бо в нас велика армія. Питання – у справедливості. Люди повинні сплачувати податки, бо ці гроші ми потім віддаємо нашим військовим”, – зазначив Зеленський.

За його словами, він не вимагає від Німеччини негайно повернути громадян України призивного віку, оскільки ми живемо у демократичному світі, і для цього потрібне відповідне законодавство.

“Якщо ми говоримо, що ми захищаємо демократії, цінності та свободу, це означає, що і стосовно порушників ми маємо діяти законодавчо, як у цивілізованій країні”, – зазначає він..
Він додає, що є люди, які виїхали з України з різних причин і мали законодавчі можливості це зробити.

“Це люди, які не підпадають під мобілізаційний вік, це студенти, це чоловіки, які виїхали задовго до війни”, – пояснив Зеленський.
За його словами, поки що невідомо, скільки точно українців покинули країну після початку повномасштабної війни в Україні. Однак, на думку Зеленського, це приблизно 6,5-7,5 мільйона осіб.

У цьому інтерв’ю голова держави также зазначив, що очікує від військового керівництва закону про справедливу мобілізацію, який, зокрема, передбачає демобілізацію для тих, хто воює вже понад 700 днів.

Він також засуджує випадки, коли військовослужбовці територіальних центрів комплектування забирають чоловіків силою на вулицях: за його словами, цє абсолютно неправильно, й новий законопроєкт має цьому запобігти.