У Новобілярському старостинному окрузі дві вулиці – Радянська (село Григорівка) та Першотравнева (село Нові Білярі) – мають змінити назви.

Таке рішення прийнято згідно Закону «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії».

Южненська міськрада отримала повідомлення з Одеської районної військової адміністрації з фаховими висновками експертної комісії Українського інституту національної памʼяті, які підтвердили, що обидві вулиці підпадають під дію Закону.

Вулиця Радянська знаходиться у селі Григорівка. Як розповіла староста Новобілярського старостинського округу Ірина МОЛОТАЙ, там зареєстрований один мешканець, який не проживає за адресою багато років. Це було виявлено Управлінням архітектури під час проведення аналізу адресного реєстру.

З 5 лютого розпочнеться етап консультацій з громадськістю протягом 30 днів. Мешканці Нових Білярів зможуть запропонувати власний варіант назви вулиць. Ірина МОЛОТАЙ надасть жителям анкети, розроблені задля цього.

Також збір пропозицій триватиме і в електронному варіанті. Варіант назви можна надіслати листом на адресу Южненської міськради:

viddil_dilovodstva_ymr@ukr.net

Після завершення терміну на консультації комісія збереться знов та визначиться із назвами для вулиць.