фото “Укрінформ”

ЄС все ще може досягти своєї мети з виробництва мільйона артилерійських снарядів цієї весни, які потім можуть бути відправлені в Україну.

Таку інформацію оприлюднено в четвер у Брюсселі речниками Європейської комісії під час брифінгу для преси,.

Те, що поставка такої кількості снарядів для України залишається політичною метою для ЄС, підтвердив речник ЄС Пітер Стано.

«Наразі я не можу прогнозувати, скільки буде поставлено, але можу говорити, скільки було поставлено. Ці цифри мають сприйматися станом на кінець грудня. Тож понад 300 тисяч боєприпасів та 3300 ракет були поставлені з існуючих запасів, після цього ми мали принаймні 180 тисяч снарядів, замовлення на виробництво яких вже були розміщені на підприємствах станом на кінець грудня. Але ці цифри постійно зростають, на основі тих контрактів, що додаються до вже існуючих…. На сьогодні ми вже маємо більше 20 рамкових контрактів. 1 мільйон снарядів залишається політичною метою», – сказав Стано.

Він зауважив, що поставки снарядів – це лише частина військової допомоги, поставок зброї, обладнання та боєприпасів, яких Україна потребує для захисту проти російської агресії. При цьому речник підтвердив: ЄС та євроінституції не мають власної зброї та військового обладнання, їх поставки здійснюються країнами-членами, які наразі роблять те, що можуть.

«Йдеться не лише про снаряди, але про те військове обладнання, яке потрібне Україні», – наголосив речник ЄС.

Зазначимо, що напередодні цієї заяви єврокомісар з питань внутрішнього ринку ЄС Тьєррі Бретон зазначив, що ЄС може бути на одному рівні з Росією щодо виробництва зброї протягом 18 місяців-двох років.

“Для ЄС надзвичайно важливо мати такий же потенціал”, – зазначив Бретон.

За матеріалами “Укрінформ”