Южненська громада подасть заявку на участь у програмі розподілу субвенції з державного бюджету на придбання шкільних автобусів. Про це розповіла начальниця управління освіти Олена Баранецька під час засідання виконавчого комітету 17 травня.

Цього року Одеська область отримає майже 55 мільйонів гривень із держбюджету на закупівлю транспорту для школярів. Це рішення прийнято Постановою Кабінету Міністрів України від 28 квітня.

Подання заявки від громади не гарантує отримання коштів, оскільки усі вони будуть розглядатися на рівних засадах та відповідно до пріоритетності, зазначеній у Постанові. Зокрема Южненська громада подає заявку вже втретє. У разі отримання місця у програмі, громада має бути готовою профінансувати частину вартості транспорту з місцевого бюджету. У випадку Южненської це 30 відсотків. Як зазначають в управлінні освіти, орієнтовна ціна автобуса складає 3 мільйони гривень. Це означає, що 2 мільйони гривень можуть бути виділені з обласного бюджету, а 1 мільйон з місцевого. Його планується вивільнити шляхом перерозподілу коштів на інших напрямках програми підтримки освіти, які були передбачені, але не могли бути реалізовані через правила проведення видатків під час війни.

Наразі у громаді курсує один шкільний автобус перевізника КП «Южтранс». Але його недостатньо, запевняють освітяни. Планується, що додатковий транспорт працюватиме на маршруті Южне – Булдинка – Нові Біляри – Южне. Автобус доставлятиме вчителів на роботу та школярів з Білярів та Булдинки в Южне, але лише учнів 10-11 класів (у цих навчальних закладах відсутні старші класи).

«Відповідно до законодавчих актів, ми не можемо перевозити дітей [які проживають у Білярах/Булдинці, але навчаються у Южному]. У Білярах є закріплений функціонуючий навчальний заклад, який бюджету обходиться втричі дорожче, ніж заклади в Южному. Тому діти мають можливість навчатися. Якщо батьки обирають інший навчальний заклад, тоді перевезення дітей – виключно їхні проблеми», – зазначила Олена Баранецька.

Зміни до Програми підтримки розвитку освіти на 2022-2024 роки мають прийняти депутати під час засідання сесії 18 травня.