У Южному мешканці будинку за адресою Миру, 15 (біля кафе «Малина») звернулись до депутатки Южненської міськради, членкині комісії з питань ЖКГ Світлани ВИШНІ із проханням розвʼязати проблему щодо різкого підвищення тарифу на квартплату.

Як розповідають самі жителі будинку, вартість послуг з управління будинком зросла у травні. Наприклад, рахунок за трикімнатну квартиру з 596 гривень піднявся до 715 гривень. Попри це показують: у підʼїздах валиться штукатурка, а вікна забиті дсп, заклеєні картоном чи просто побиті.

У будинку ОСББ немає, ним керує ТОВ «Керуюча компанія Добробут-Сервіс». Світлана ВИШНЯ разом із представниками мешканців навідались до керівниці «Добробут-Сервісу» Вікторії КРИСЬКОВОЇ. Директорка розповіла: підвищення тарифів повʼязане із підвищенням мінімальної заробітної плати в Україні, адже за прибудинкової територією та підʼїздами наглядають працівники, яким виплачується зарплатня.

«Було приємно, що на нашу зустріч зʼявився і заступник міського голови-начальник УЖКГ Андрій ШЕСТОВ. Мабуть, він також був зацікавлений зверненням від мешканців і хотів чимось домогти. Але коли я зазначила, що відповідно до звернення у нас все ведеться публічно, йому це не сподобалось і він пішов»,— розповіла Світлана ВИШНЯ, членкиня депутатської комісії з питань управління комунальною власністю, житлово-комунальним господарством, будівництвом та транспортом.

Світлана ВИШНЯ розповідає, сума, яку сплачують мешканці будинку по проспекту Миру, 15, дійсно відрізняється від цін у інших будинках Южного. До того ж, збори мешканців жодного разу не проводились. Як зазначає Вікторія КРИСЬКОВА це повʼязано із пандемією коронавірусу, а пізніше із початком повномасштабного вторгнення. Після зустрічі депутатка запросила у директорки «Добробут-Сервісу» документи щодо обґрунтування тарифу та звіт щодо робіт за останні два роки.

«Я задоволена розмовою, тим, що не було жодних перепонів, почули мешканців, які до мене звернулись, їх проконсультували, тому що є мешканці, які обізнані. Вони розуміються у видатках, цифрах. З усіма поспілкувались і люди були почуті»,— Світлана ВИШНЯ.