У Южному відбулось засідання виконавчого комітету. На порядку денному всього два питання: обидва стосуються тарифу з водовідведення.

Послуги з централізованого водовідведення для суб’єктів господарювання у сфері централізованого водовідведення (очищення стічної води)АТ «Одеський припортовий завод» стануть значно дорожчими для КП «Южводоканал». Ціна зросте майже вдесятеро. Відповідного листа «ОПЗ» надіслало до Южненської міськради 25 січня 2024 року.

Як розповів голова профспілки АТ «ОПЗ» Володимир ДРІБНОХОД, ще у 2019 році, коли тариф складав трохи більше гривні за кубометр, завод прийняв рішення зупинити договір, адже собівартість була значною вищою.

«Місто робило свої пропозиції, та згоди ми не знаходили. Багато можна розповідати, хто винен. На заводі часто змінювалось керівництво, і руки до цього «не доходили», бо проблеми заводу були дуже значними. Останній рік ми плотно займались цим питанням. Тож ми знайшла те компромісне рішення, аби не не обмежувати великими сумами населення і все ж таки врятувати відділ хімочистки: і людей, і механізми, бо на все треба гроші»,— розповів Володимир ДРІБНОХОД.

Згідно нового тарифу, вартість послуг складатиме 10,00 грн за 1 куб. м без податку на додану вартість (12,00 грн. за 1 куб. м з податком на додану вартість) з укладанням відповідного договору.

На засіданні виконкому зазначили, підвищення тарифу жодним чином не вплине на вартість послуг для населення. Управління ЖКГ клопотатиме про дотацію різниці для мешканців з місцевого бюджету. Як розповів директор КП «Водопостачання та каналізація» Андрій ШЕСТОВ, на рік сума складатиме близько 8,6 мільйонів гривень.

Андрій ШЕСТОВ був явно засмучений таким рішенням. Каже, під час дії воєнного стану воно «не на часі», адже комунальні підприємства, для яких дотація не передбачається, теж страждають у складні часи.

Останнє слово у цьому рішенні буде за депутатським корпусом, адже вони мають внести зміни до бюджету.