У Южненській міськраді планують створити громадську раду при виконавчому комітеті.

Громадська рада – консультативно-дорадчий орган, створений задля підвищення прозорості роботи виконавчих органів влади, а також консультацій із громадськістю та її залучення до місцевої політики.

Як розповіла Фокусу начальниця відділу з питань внутрішньої політики та звʼязків з громадськістю Вероніка КЛІМОВА, до складу ради увійдуть представники громадських організацій та профспілок. Такий інструмент вирішили створити згідно Постанови Верховної ради №996.

На сторінці у Facebook Южненської міської ради оголосили про збір заявок для створення ініціативної групи.

«Ініціативна група буде займатись підготовкою формування самої громадської ради. На це дається два місяці. Згідно Положення до складу ініціативної групи входить до восьми осіб з працівників виконкому та громадськості. І саме вони займатимуться підготовкою, прийомом заявок від громадських організацій, щоб надалі сформувати раду»,— розповіла Вероніка КЛІМОВА.

Прийом заявок від громадських організацій триває до кінця наступного тижня. Наразі одну заявку вже подано. Спеціалісти перевірятимуть кандидатів на досвід роботи у схожих сферах.

Кількість людей, що увійдуть до склад самої громадської ради, поки невідома. Це у положенні має прописати ініціативна група. Попередньо, мова йде про двадцять осіб.

Вероніка КЛІМОВА зазначає, процес створення громадської ради буде відкритим та прозорим.

Пропозиції від ІГС приймаються на електронну пошту veroklima77@gmail.com в термін до 25 січня 2024 року (включно). В заявці треба вказати прізвище, ім’я, по-батькові кандидата до складу ініціативної групи, а також назву громадського об’єднання, яке він представляє та посаду в цьому об’єднанні.

Відповідальна за збір інформації начальниця відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Вероніка КЛІМОВА (04842-3 300 3).