У міськраді відбулось перше засідання комісії з реконструкції Еспланади памʼяті. До неї увійшли представники профільних управлінь: управління архітектури та містобудування, управління культури, управління капітального будівництва, інші посадовці, а також родичи загиблих воїнів.

На першому засіданні презентували попередній проєкт реконструкції стели та площі поруч із нею. Він представляє собою вже існуючий памʼятник Захисникам Вітчизни, до нього додали деталі у вигляді стовпів навколо, висадження дерев, створення стіни памʼяті, де будуть вигравірувані імена усіх загиблих.

Як озвучила директорка Южненської студії телебачення та дружина полеглого Захисника Ольга ГОДОВЕНКО, родичи загиблих воїнів звернулись до одеської архітекторки, аби продовжити вже існуючу Еспланаду памʼяті у Южному.

Наразі представлена візуалізація є лише попередніми планами. Під час самого засідання члени комісії висували свої пропозиції щодо вдосконалення проєкту. Наприклад, було запропоновано зробити QR-коди, перейшовши за якими, южненці та гості міста зможуть подивитись історію кожного Героя. А також від членів комісії лунали пропозиції щодо того, аби зробити Еспланаду більш українізованою та додати більше державної символіки.

«У нас засідала комісія ще навесні. Вже тоді прийшли до висновку, що та стела, що у нас є, зроблена у більш радянській символіці: там є георгіївська стрічка, є зірка. Вже тоді ми говорили про те, що потрібно це все запланувати. Потім родичі загиблих знайшли архітектора в Одесі, який нам зробив пропозиції щодо осучаснення даного обʼєкту в цілому»,— розповів начальник управління архітектури та містобудування Сергій ОРИШАКА.

Надалі проєкт планують вдосконалити та внести правки, що були обговорені комісією. Після цього його внесуть до вже існуючої програми управління капітального будівництва.

Наразі сума, яку потребуватиме обʼєкт будівництва, не визначена, тож її також планують прорахувати згодом.