У Южненській міськраді відбулись установчі збори громадської ради. До її складу увійшов 21 представник громадськості. Остаточно затвердити склад мають депутати.

Громадська рада стане консультативно-дорадчим органом при Южненській міській раді. Рада створюється в рамках проєкту USAID, куратором громадської ради стала Всеукраїнська громадська організація за ґрантом «Громада – влада: діалог, довіра, дія».

Фактично громадська рада стане «голосом народу». До її складу увійшли представники громадських організацій та профспілок, які мають донести до влади думку містян.

«Громадська рада має представляти громадськість перед владою, має висвітлювати якість проблемні питання, які виникають у громадськості, на які вони б хотіли, аби влада звернула увагу. У нас є багато представників профспілкових організацій, вони представляють великі колективи, тому через громадську раду вони зможуть доносити важливі питання»,— розповіла начальниця відділу з питань внутрішньої політики та звʼязків з громадськістю Вероніка КЛІМОВА.

Головою засідання обрали представницю ГО «Агенція розвитку міста Южного» Ольгу ШАЯКУБОВУ. Вона розповіла, що стала головуючою через те, що також була членкинею ініціативної групи, яка займалась підготовкою громадської ради.

«Я прийшла до громадської ради, бо хочеться змін, вірю в краще, хочеться, аби наше місто розвивалося, показати, що наше місто може жити без корупції. Звісно, хочеться впливати на події у місті. Тому що люди можуть впливати на це, не лише «верхівка»,— поділилась Ольга ШАЯКУБОВА.

На засіданні також створили робочу групу, яка протягом наступного місяця буде працювати із документами та над створенням регламенту. Наступного засідання, яке, орієнтовно, відбудеться у червні, обиратимуть голову, заступника та секретаря ради. Їх також затвердять депутати.