У Палаці культури “Дружба” пройшла друга благодійна гра “Що? Де? Коли?”. Перша така гра відбулась 31 березня, тоді вдалося зібрати 7 500 гривень. Цього разу у скриньку “ЗСУ” учасники задонатили 9 022 гривні. Кошти передадуть у волонтерський пункт “Соловейки” на матеріали для маскувальних сіток.

Участь в інтелектуальній битві взяли девʼять команд:
“Alma mater” — педагоги Ліцею імені Чорновола.
“Доміно” — педагоги Ліцею №1.
“Дюшка” команда з Красносілки.
“Коліжанки” — режисерки та учасниці колективів Палацу культури.
“Корпорат” — команда Одеського припортового заводу.
“Ліцей №2” — педагоги навчального закладу.
“Олімп” — збірна колег з ФСК “Олімп”.
“Симпозіум” — збірна друзів та працівників Палацу культури “Дружба”.
“Штаб волонтерів” — переможці минулої гри.

Гра складалася з двох турів по девʼять запитань. Перший тур провів директор Ліцею імені Чорновола Тарас ПРОКОПЕЧКО. Другий — незмінний ведучий ігор “Що? Де? Коли?” в Южному Костянтин БОРОДАВКО. 

“Я сьогодні виступив у ролі ведучого та людини, яка підготувала половину питань. Мене запросили мої колишні та нинішні колеги, а коли ціль — зібрати кошти для ЗСУ, я завжди готовий допомогти. Коли я готую питання у мене завжди є три частини: перша — це старі історичні питання, що є в архіві, друга — питання моїх друзів, з якими я обмінююсь своїм пакетом запитань, третя — я просто беру якісь факти та за допомогою інтернету формую питання. Третю частину я вигадую сам”, — розповів Костянтин БОРОДАВКО. 

Абсолютним переможцем інтелектуального змагання стала команда “Симпозіум”. Як розповіла учасниця, режисерка Ольга ЛЕЩЕНКО, раніше команда представляла Палац культури “Дружба”. А зараз це збірна друзів та товаришів. Лише двоє учасників — працівники ПК.

“Взагалі, ми готуємось кожен окремо, дивимось “Що? Де? Коли?” по телевізору, це завжди викликає цікавість. Але, коли виходить, то збираємось разом і граємо також. Я ніяк не готуюсь, бо це питання на загальну ерудицію. Мені здається, якщо людина допитлива, то у неї все буде викликати цікавість. Я завжди дивлюсь якісь цікавинки, люблю почитати цікаві факти, дізнатись нову інформацію. Для мене завжди у пріоритеті грати в команді, це вже друга гра, де в мене був вибір сидіти за столом організаторів чи грати у команді. Навіть якщо є якісь складнощі, я завжди прошу когось допомогти, щоб зіграти зі своєю командою. Взагалі експеримент обʼєднатися з паном Тарасом для мене незвичний, бо ми вже звикли до манери та питань Костянтина [ред: незмінний ведучий ігор в Южному Костянтин Бородавко], але це цікаво, бо це інший напрямок, у Кості одні питання, у пана Тараса інші”, – поділилася Ольга ЛЕЩЕНКО.

Окрім загального заліку, команда “Симпозіум” перемогла й у “Своїй грі”, де з кожної збірної на сцену виходив один представник та на швидкість давав відповіді на запитання. Від команди “Доміно” у “Своїй грі” взяла участь заступниця директорки Ліцею №1 Ольга ДМИТРІЄВА:

“Емоції як і завжди: адреналін, радість, натхнення. Я люблю “Свою гру”, бо це на знання, швидкість, реакцію — мені подобається ця гра, ми раніше дуже часто грали. Взагалі, ми ніяк не готувалися. Прийшли з роботи та сіли грати. На підготовку часу взагалі не було, все “на старих запасах”. Але деякі учасники переглядали ігри, книги”.

Це була відкрита гра, зареєструватися могли усі охочі. Цього разу до южненців долучилася команда з Красносілки:

“Ми представляємо дитячо-юнацьку спортивну школу Красносілки, деякі гравці приїхали вперше, деякі вдруге, я сьогодні перший раз. Ми приїхали з бажанням отримати гарний настрій та показати себе. Ми завжди готуємось, граємо в Красносілці та їздимо до Одеси на ігри. Також в нас є Вайбер-групи, де ми тренуємося. Зазвичай збираємось разом у гарній атмосфері, ставимо один одному питання і знаходимо відповідь усією командою. Тут дуже цікаво, атмосферно, сильні команди, все круто”, – розповів капітан команди “Дюшка” (Красносілка) Олександр ЧЕРНЕНКО.

Найменш численною стала команда “Олімп”, яка складається з нинішніх та колишніх працівників ФСК “Олімп”. Цього разу її представляли лише  двоє учасників.

“Через війну двоє наших дівчат, які грають з нами, виїхали за кордон, у деяких просто не вийшло прийти з різних причин. Сьогодні був дуже широкий спектр емоцій: від почуття, що ти такий дурний, а всі такі розумні до почуття, що ти “Ого-го!”, загалом різні емоції. Ми практично не готувались, все, що у голові є, те й спрацювало. Насправді те що нас лише двоє нам заважало, бо наші дівчата з нашої команди дуже розумні, я розумію, що на деякі питання вони могли знати відповіді”, – зазначив капітан команди “Олімп” Михайло ЗАСОБА.

Наступна гра запланована на серпень, вона також стане благодійною.